Image

В Римі відбулась конференція, присвячена гуманітарній ситуації в Україні

0 Comments

16 травня 2022 року відбулась конференція присвячена діяльності Карітасу в Україні, з нагоди візиту до Риму президента Карітасу України пані Тетяни Ставничої та виконавчого директора Карітасу Спес Україна отця В’ячеслава Гриневича. Конференцію організував Карітас Інтернаціоналіс в аудиторії імені Марконі Палаццо Піо «Радіо Ватикан».

З 24 лютого Карітас Інтернаціоналіс та Конфедерація Карітасу продовжують невпинно працювати над підтримкою вразливих осіб та громад, чиє життя було спустошено внаслідок війни в Україні.

Від початку повномасштабного вторгнення рф на територію України дві українські організації Карітасу – «Карітас України» та «Карітас Спес-Україна» підтримують місцеве населення, надаючи гуманітарну допомогу.

З початку війни та станом на 6 травня 2022 року Карітас України та Карітас-Спес Україна надали допомогу понад 1 223 632 особам, які стали жертвами військових дій, через свої 50 локальних центрів, розташованих по всій країні.

Організації Карітасу у сусідніх країнах – у тому числі в Польщі, Угорщині, Чехії, Словаччині, Румунії та Молдові також знаходяться на передовій у наданні допомоги мільйонам біженців, які тікають від війни, за підтримки інших членів Конфедерації Карітасу.

У конференції взяли участь:

Алоїзіус Джон, Генеральний секретар Caritas Internationalis

Тетяна Ставнича, Президент Карітасу України

О.В’ячеслав Гриневич, Генеральний секретар Карітас-Спес Україна

Сільвія Сінібальді, Директор з міжнародного співробітництва та гуманітарних питань Карітасу Європи

Модератор:

Алессандро Джізотті, заступник редакційного директора Дикастерії з комунікації

Розпочав конференцію Алоїзіус Джон зі статисчної інформації про те, що з початку війни в Україні 13 мільйонів українців змушені були покинути свої домівки. 1,8 мільйонів біженців – діти.

«Карітас Інтернаціоналіс попереджає, що гуманітарні наслідки цієї війни будуть глобальними. Існуюча глобальна соціально-економічна нестабільність, створена пандемією COVID-19, буде ще більше посилюватися цією кризою, створюючи загрозу продовольчій безпеці, різке зростання цін на основні товари і, перш за все, ризик глобальної економічної рецесії та енергетичної кризи. Найменш розвинені країни постраждають найбільше», – зазначив у своїй промові Генеральний секретар Caritas Internationalis. «Найбідніші заплатять найвищу ціну», – підкреслив він.

Наступною виступила Тетяна Ставнича, яка розповіла, що за кожною цифрою в статистиці про війну стоїть людська історія та людське обличчя: «Люди, які приходять до центрів Карітасу, почуваються в безпеці, вони охоплені любов’ю спільноти. Карітас бачить не лише цифри, а реальних людей з унікальними історіями життя».

В кінці конференції присутні журналісти моли змогу задати поважним гостям питання.

Подивитись запис конференції можна на YouTube-каналі Vatican News за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=0gPbWo598HE


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати благодійний проект – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини

Залишити відповідь