Продовольча безпека та економічне відновлення: надано майже 2,4 мільйони послуг.
Продуктова безпека:
· Забезпечення гарячим харчуванням (організація роботи кухонь, благодійних їдалень, гарячих обідів) в центрах колективного перебування для ВПО;
· Роздача індивідуальних та сімейних продуктових наборів;
· Забезпечення спеціальним дитячим харчуванням;
Економічне відновлення:
Карітас України має досвід реалізації проектів з відновлення джерел існування з 2015 року на Сході України та буде і надалі продовжувати допомагати бенефіціарам за напрямками:
· Забезпечення працевлаштування: підбір вакансій, професійна орієнтація, гранти на перенавчання, гроші за роботу, фінансова грамотність тощо;
· Розвиток агросектору: надання коштів та знань для ведення індивідуального фермерського господарства для власного споживання, агробізнес-гранти для сімейних фермерських господарств;
· Створення робочих місць: бізнес-тренінги, менторська підтримка, бізнес-гранти, соціальне підприємництво.
Карітас України надав 131 бізнес-грант малому бізнесу на суму 180 тис грн кожен
«Підтримка стійкості сільського господарства» SARI
Мета: Постраждалі від війни фермерські домогосподарства сімейного типу відновлюють або продовжують займатися сільським господарством і тваринництвом
Проєкт спрямований на надання комплексної підтримки постраждалим від війни фермерським домогосподарствам з метою забезпечення їх коштами для існування та підвищення їхньої життєстійкості. Завдяки розширенню доступу до якісних сільськогосподарських ресурсів та своєчасній підтримці ці домогосподарства зможуть відновити або підтримувати своє сільськогосподарське виробництво, що забезпечить продовольчу безпеку та економічну стабільність.
Будуть надані можливості придбати нову худобу або забезпечити її утримання, відремонтувати критично важливу сільськогосподарську інфраструктуру, а також отримати індивідуальну технічну допомогу для покращення методів ведення сільського господарства, що сприятиме зростанню продуктивності та стійкості. Крім того, проект визнає важливість психічного здоров’я та психосоціального благополуччя, пропонуючи послуги допомоги в подоланні стресу і травм, що в кінцевому підсумку допоможе підвищити стійкість в кризових обставинах. Загалом, проект спрямований на комплексну підтримку постраждалих фермерських громад, даючи їм змогу відновитися і розвиватися, незважаючи на виклики, з якими вони зіткнулися. У наведеній нижче таблиці вказано кількість домогосподарств, яким проект планує надати підтримку через різноманітні заходи, а також окреслено масштаби та ефективність проекту.
Терміни реалізації проєкту: 15.04.2024 – 15.12.2024
Регіони діяльності: Харківська обл., Балакліївська громада (Ізюмський район); Полтавська обл.: Полтавська, Опішнянська, Карлівська, Зіньківська, Шишацька, Гадяцька та Чутівська громади.
Бенефіціари: ВПО та місцеві, що постраждали від війни. 300 домогосподарств (150 Харків, 150 Полтава).
Рослинництво – 300 домогосподарств (Полтава 150 ДГ, Харків 150 ДГ).
Птаство – 200 ДГ (Полтава 100 ДГ, Харків 100 ДГ).
Корм для тварин – (Полтава 100 ДГ на птаство; Харків 100 ДГ на птаство, 30 ДГ на свиней, 30 ДГ на корів).
Ремонт – Харків 30 ДГ
Опис діяльності:
Постраждалі від війни фермерські домогосподарства мають кращий доступ до якісних сільськогосподарських і тваринницьких ресурсів та технічної підтримки.
- Постраждалі від війни домогосподарства отримують грошову допомогу на придбання необхідних сільськогосподарських ресурсів.
Зважаючи на наближення періодів проростання та дозрівання ярих культур, CRS і Карітас України надасть грошову допомогу 150 домогосподарствам у Полтавській та 150 у Харківській областях для покриття витрат на насіння, зрошення, добрива та пестицидів відповідно до рекомендацій Кластеру FSL після подання ними заяви про зацікавленість у відновленні або продовження сільськогосподарського діяльності. Ця допомога має на меті надати учасникам проекту можливість вибрати насіння для культур, які вони бажають вирощувати, а також добрива та пестициди, які вони вважають за потрібне, та зробити легкий ремонт їхньої системи поливу.
Проект надаватиме грошову допомогу у вигляді одноразової виплати під наглядом проектної команди. Проектні команди здійснюватимуть візити до домогосподарств з метою моніторингу прогресу, надання технічної допомоги, забезпечення дотримання найкращих практик та вирішення будь-яких проблем, з якими стикаються домогосподарства.
- Постраждалі від війни домогосподарства отримують грошову допомогу на відновлення втраченої худоби
Щоб підтримати постраждалі від війни фермерські домогосподарства, CRS та Карітас України компенсують основні втрати дрібної худоби, спричинені обстрілами у Харкові, тим, хто хоче продовжувати займатися тваринництвом. Для сімей у Харкові, проект також надасть грошову допомогу на придбання корму для тварин або підтримку їх здоров’я. Мета проекту – надати можливість придбати худобу та корм для неї задля того, щоб ці тварини слугували джерелом харчування для родин, які займаються сільським господарством.
Для придбання дрібної худоби проект надасть одноразову грошову допомогу під ретельним наглядом проектної команди. Розрахунок допомоги був зроблений відповідно до кількості тварин, рекомендованої кластером FSL для фермерських домогосподарств сімейного типу, але сім’ї матимуть можливість вибрати, яку дрібну худобу вони хочуть придбати за ці гроші, включаючи курей, качок, кроликів та індиків. Оскільки кури є основною твариною у господарстві, команда проекту заохочуватиме родини вирощувати курчат-бройлерів, яких можна забити через 2 місяці, а отриманий дохід реінвестувати в господарство.
- Постраждалі від війни домогосподарства отримують грошову допомогу на придбання кормів для тварин
Для придбання кормів для новопридбаної або наявної худоби проект надасть одноразову грошову допомогу 100 домогосподарствам у Харкові. Всі домогосподарства, які отримають кошти на закупівлю худоби, також отримають фінансову підтримку на придбання кормів для тварин.
Крім того, проєкт надасть фінансову підтримку 60 домогосподарствам у Харкові, які не придбали нову худобу в рамках проекту, але мають труднощі з покриттям витрат на утримання більшої кількості худоби. Залежно від того, якою худобою вони володіють – свинями чи коровами, – вони можуть отримати допомогу на її утримання.
- Постраждалі від війни сімейні фермерські господарства відновлюють пошкоджену критично важливу сільськогосподарську інфраструктуру
Проєкт спрямований на надання технічної допомоги постраждалим від війни фермерським господарствам в Харківській області, з метою покращення їхньої сільськогосподарської діяльності та подальшого збільшення обсягів виробництва.
Для забезпечення актуальності та ефективності, команда проекту розпочне роботу з комплексного опитування, щоб визначити конкретні потреби та інтереси домогосподарств. На основі цього опитування будуть розроблені індивідуальні консультаційні послуги, спрямовані на вирішення виявлених проблем та пріоритетів кожного домогосподарства. Ці консультації надаватимуться за запитом, пропонуючи практичні поради та підтримку, щоб допомогти фермерам вирішити питання, пов’язані з технологіями вирощування сільськогосподарських культур, боротьбою зі шкідниками та практиками сталого землеробства. Надаючи індивідуальну допомогу, проект має на меті сприяти підвищенню стійкості фермерських громад, покращенню їхнього рівня життя та зміцненню довгострокової продовольчої безпеки в регіонах, що постраждали від війни.
Продукти харчування, отримані від домашньої худоби, є основним джерелом білків та інших важливих поживних речовин для малих фермерів, які мають обмежений доступ до продовольчих ринків через фінансові труднощі. Війна, що триває в Україні, пошкодила теплиці та стайні для худоби, а також обмежила доступ до пасовищ, що призвело до загибелі тварин і втрати кормів. Ремонт теплиць/городів і загонів для худоби необхідний для захисту врожаю і тварин, особливо в Харкові, оскільки це може знизити смертність худоби і, відповідно, зберегти основні джерела існування її власників.
Пакети допомоги для Полтави і Харкова:
Рослинництво – 13 300 грн
Птаство – 2 100 грн
Корм для тварин – 12 500 грн на птаство,
Також тільки для Харкова – 4 940 грн на свиней, 7 600 грн на корів
Ремонт- 15 200 грн
Бюджет проєкту: 449,397 usd
Донор/и: CRS Catholic Relief Services
Партнери: БФ «Карітас Харків», БФ «Карітас Полтава»
Контактна інформація менеджера проєкту: Марта Стеців +380 96 214 25 61