Image

Захист

Захист: надано понад 530 тис послуг

Карітас України комплексно реагує на потреби громадян та громад в у сфері гуманітарного захисту та консультування. Вже зараз Карітас пропонує стратегічні рішення для захисту вразливих категорій населення (постраждалих від війни, ВПО, людей у складних життєвих обставинах, людей з інвалідністю, ветеранів та членів їхніх родин). Це надання психологічних, юридичних консультацій, допомоги із представництва інтересів перед державними та недержавними структурами, послуги із кризового консультування та кейс-менеджменту.

Створено та діють 35 кризових центрів у місцевих осередках Карітасу по всій території України. У 2022 році допомогу в них отримали майже 47 тис бенефіціарів. З початку 2023 року ця цифра сягає понад 14 тис людей.

В кризових центрах вразливі категорії населення можуть отримати психологічні, юридичні консультації, послуги з кризового консультування та кейс-менеджменту.

· Юридичні консультації, де соціально вразливі категорії населення можуть отримати правову допомогу з відновлення документів (паспорту, трудової книжки, документів про освіту, пенсійного посвідчення, документів, які підтверджують інвалідність, документами на нерухомість тощо), кредитних питань, підготовкою документів до суду. А також отримати інформацію про свої юридичні права та обов’язки, можливості отримання соціальних пільг та гарантій (пенсій, соціальних виплат, виплат з інвалідності та безробіття).

· Психологічні консультації, де бенефіціари мають змогу отримати психологічну допомогу. Щоб нормалізувати психоемоційніий стан бенефіціара, психологи здійснюють консультування клієнтів кризового центру, а також у складі виїзної мобільної групи, виїжджають до бенефіціарів, які не мають змоги дістатися до кризового центру.

Крім того, на базі кризових центрів психологи організовують групи самодопомоги, щоб бенефіціари могли поділитися тим, що переживають, зрозуміти, що вони не самі та отримати підтримку не тільки від психолога, а й від інших клієнтів кризового центру.

· Кейс-менеджмент та кризове консультування.

Кейс-менеджери та кризові консультанти надають допомогу бенефіціарам з індивідуального та групового представництва інтересів та захисту прав перед державними та недержавними організаціями, здійснюють консультування бенефіціарів, за потреби скеровують бенефіціарів до інших проєктів та організацій, які надають соціальні послуги у громаді. Також кейс-менеджери здійснюють соціальний супровід бенефіціарів. Таким чином бенефіціари мають змогу отримати допомогу з оформлення або відновлення документів, реєстрацією місця проживання чи перебування, пошуку рідних і близьких, відновлення родинних та соціальних зв’язків. Крім того, є можливість отримати матеріальну допомогу. Завдяки кейс-менеджменту вразливі категорії населення отримують інструменти, які надалі допомагають їм самостійно долати життєві виклики.

· Психосоціальний супровід дітей у рамках «Просторів дружніх до дитини».

Це середовище в якому відбуваються заходи, спрямовані на задоволення потреб дитини у захисті, психосоціальному розвитку, додатковій освіті та якісному відпочинку. Психологи залучені до роботи і з батьками, і з дітьми та допомагають дітям навчитися справлятися зі стресом і підвищеною тривожністю. Педагоги та аніматори організовують навчальні та розважальні заняття.

· Організація роботи денних дитячих таборів при осередках Карітасів та виїзних літніх дитячих таборів (рекреаційні зони західної України);

Соціальна згуртованість:

Підтримка місцевих громад у надзвичайних ситуаціях та мирного їх співіснування:

· Активізація та розвиток територіальних громад через фасилітацію та співпрацю у гуманітарній відповіді;

· Трансформація конфлікту та розбудова миру за допомогою діалогу та інтеграції ВПО та інших постраждалих груп;

· Розвиток культури волонтерства;

Карітас активно підтримує та розвиває соціальну згуртованість, бо за досвідом 2022 саме допомога волонтерів та об’єднання людей допомагає громадам вижити в найскладніших ситуаціях.

Всього до мережі Карітас України від початку повномасштабного вторгнення доєдналось понад 6 500 волонтерів.

Фасилітатори здійснюють супровід громад (територіальних та релігійних) у розподілі гуманітарної допомоги інклюзивним чином, вирішенні проблем громади та гуртуванні. Також важливим компонентом є сприяння мирному співіснуванню, це і здійснення гуманітарної дії за принципом «Не нашкодь» та конфліктної чутливості, і реагування на конфлікти. Для цього співробітники Карітас навчаються навичок трансформації конфліктів та ведення діалогу.

Адвокація:

· Представництво інтересів ВПО перед місцевими громадами, що допоможе адаптувати людей до змінених умов життя.