Image

Інноваційний методичний освітній проєкт

«ІННОВАЦІЙНИЙ МЕТОДИЧНИЙ ОСВІТНІЙ ПРОЄКТ»

Донор: Карітас Корея

Мета: Створити освітні інструменти – стенди, мультфільми, онлайн-курс, які поєднують у собі елементи проблемного навчання, кейс- та ігрові технології, аби допомогти педагогам підвищувати рівень власної психологічної компетенції, а дітям – подолати стрес, подбати про психічне здоров’я, навчитись просити про допомогу та підтримку.

Географія: 24 осередки Карітасу, вся Україна

Цільові групи: діти та підлітки, як місцеві, так і вимушено переселені, їхні батьки/піклувальники та вчителі.

Охоплення: 4780 учасників освітнього процесу.

В рамках проєкту було створено серією дидактичних стендів «Психічне здоров’я: шлях супергероїв», які допомагають дітям краще зрозуміти їхні стани, розв’язувати проблеми, покращувати комунікацію та допомагати собі у стресовій ситуації.

Теми, які розкриватимуть стенди: «Стрес друг чи ворог», «Керування емоціями», «Ненасильницька комунікація», «Техніки аналізу проблем для їх вирішення», «Позитивні активності», «Власні ресурси та турбота про себе».

«Запропонований інструмент – це збірний образ плаката і роздаткового матеріалу, особлива організація навчального матеріалу, спрямована на розвиток творчого потенціалу та пізнавальної активності. Це не тільки розширює кругозір, але і формує навички та вміння», – пояснює авторка методики, менеджерка проєкту психосоціального супроводу для дітей Карітасу України Марина Мартиненко.

Кожен стенд має свою тему, чек лист дій ведучого з покроковим алгоритмом та скриптом, дидактичне обладнання, роздатковий матеріал, необхідний для виконання завдань.

5 стендів об’єднують головні персонажі, стилістичне оформлення та загальна мета. Уніфікований механізм проведення дозволить використовувати цю виставку й іншим педагогам школи при технічній допомозі навченого вчителя.

40 комплектів стендів «Психічне здоров’я: шлях супергероїв» отримали школи Одеської, Тернопільської та Хмельницької областей, за якими тепер навчаються понад 1200 дітей. 800 педагогів відвівали 47 очних тренінгів аби самостійно проводити психосоціальні заняття для учнів своїх шкіл, використовуючи стенди.

Також в рамках проєкту креативна команда благодійного фонду Карітас України створила шість анімаційних фільмів «Шлях супергероя», які допоможуть дітям подолати стрес, подбати про психічне здоров’я, попросити про допомогу та підтримку.

Цикл мультиків «Шлях супергероя» побудований відповідно до мультимодальної моделі Basic PH. Це багатовимірна модель подолання стресу та пошуку внутрішньої стабільності, розроблена професором Мулі Лаадом – директором Ізраїльського центру попередження стресу. Вона демонструє різні стилі, шляхи того, як людина може впоратися із стресом і кризою.

Третьою складовою проєкту став навчальний курс «Стрес-менеджмент для освітян», який підготований Карітасом України разом із платформою онлайн-освіти Prometheus.

Понад 2700 педагогів зможуть безкоштовно отримати користь від курсу побудованому на сучасних науково обґрунтованих підходах та перевірених практиках із психологічної підтримки.

Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримати благодійний проєкт – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Та оберіть цільове призначення платежу. Дякуємо!