Image

Різдвяна свічка

Протягом цілого грудня або й більше, ми живемо в передчутті Різдвяних свят: святкова музика в торгових центрах, яскрава ілюмінація, списки подарунків та списки страв, які будемо готувати до свята. Так багато клопотів і приготувань, не забудьте серед них і про традиційну благодійну акцію Карітасу України «Різдвяна свічка»!

Передзвін дзвіночків, шурхіт обгорткового паперу для подарунків, шкварчання цибульки на пательні, булькання борщу в баняку, колядки, віншування і багатоголосся вертепу.

Аромат мандаринок, ялинки, свіжого сіна у шопці, узвару, запеченої риби, прянощів глінтвейну.

Вушка з грибами, паштет і шинка, кутя і пампушки з маком, рогалики з трояндовим варенням та імбирні медівники.

Тендітність ялинкових прикрас, колючість зеленої ялинки, фактурність збіжжя дідуха, обійми рідних і близьких, тепло пледу, що зігріває.

Вогні святкових гірлянд, сяйво Віфлеємської зірки, що вело мудреців зі Сходу до ясел маленького Христа, світло Різдвяної свічки, що наповнює домівку затишком і теплом.

Ми чуємо Різдвяні свята, відчуваємо їх на запах, смак і дотик, бачимо їх світло. Святкові обряди і ритуали Різдва, – це те що об’єднує, повертає у дитинство, надає силу і відчуття приналежності до традиції. А ще Різдво це віра в справжнє диво, коли Бог приходить у світ маленькою безпомічною дитиною і своєю любов’ю ділиться зі всіма потребуючими, попри всі перешкоди та негаразди.

Ми теж можемо поділитись своєю любов’ю та світлом з тими, хто цього потребує.

Карітас України щороку проводить благодійну акцію «Різдвяна свічка», долучайся до неї і ти!

Зробіть пожертву тут:

Пандемія COVID-19, для родин в складних життєвих обставинах стала неймовірним викликом. Батьки залишились без і так мізерного заробітку, дітей повернули з інтернатів, чи перевели навчання в онлайн і багато дітей просто не мають можливості навчатись через банальну відсутність інтернету або ноутбука… З початком навчального року в багатьох родинах ситуація лише ускладнилась.

Цьогорічні герої нашої «Різдвяної свічки» – підопічні Карітасу Броди, кожен з дітей, на жаль, належить до родин, що живуть в складних життєвих обставинах. Та попри всі труднощі та негаразди, з якими їм доводиться стикатись, вони щиро вірять в Різдвяні дива, які ми гуртом можемо зробити для них дійсністю.

Насті 6 років, у неї є старший брат Владислав, що з дитинства має ментальну інвалідність. Родина живе у невеличкій квартирі старого багатоквартирного будинку. Мама Наталія виховує двох дітей самостійно і дуже старається забезпечити їм комфортне життя. Та попри все Настя вірить в Різдвяну казку, то сумлінно пише листи до Святого Миколая і вірить, що все задумане здійсниться.

Стасу 13 років, хлопець відвідує центр для дітей та молоді Карітасу Броди, має двох братів та маму, для якої є незамінним помічником у всьому. Він любить читати пригодницькі історії та мріє багато подорожувати, коли виросте, а ще попри свій вік, та труднощі, котрі доводиться долати родині, вірить в Різдвяну казку.

Олександрі 13 років, дівчинка постійно бере участь в активностях центру для дітей та молоді Карітасу, має молодших брата та сестру. Вона не лише учасниця проекту, а й волонтерить з молодшими дітками, Саша дуже любить творчі заняття і щиро вірить в магію Різдва.

Дмитрові 12 років, він активний учасник студії «Сто талантів», що діє у Карітасі Броди. Хлопець має молодшого брата, дуже любить активні види спорту, зокрема футбол і мріє потрапити на Кубок Карітасу у Новому 2022 році.

Камілі 11 років, вона відвідує центр Карітас Броди і має старшу сестру, яку прагне у всьому наслідувати. Дівчинка дуже любить співати і понад усе мріє виступати на великій сцені, участь у фотосесії для проекту «Різдвяна свічка» стала для неї справжнім святом.

Благодійна акція «Різдвяна свічка» Карітасу України, – це нагода для всіх нас прийняти те справжнє світло Різдва і поділитись ним з тим, хто його потребує. Таїнство воплочення Бога є найбільшим виявом любові, свідком та учасниками якого ми всі можемо стати. Нехай же це світло Різдвяної свічки, світло добра зігріє не лише наші серця, але й серця тих, людей, про яких піклується Карітас: дітей з родин у складних життєвих обставинах, що відвідують наші центри по всій; дітей з буферної зони, які буквально живуть під обстрілами, і для яких, можливість провести час в безпечному просторі є нагодою по іншому оцінити обставини, які їх оточують; молоді з інвалідністю, для яких наші центри є часто єдиною можливість «вийти у світ», спілкуватись, проявляти свої творчі здібності, вчитись чогось нового. Нехай ця радість Різдва Христового стане для всіх нас нагодою зростати в світлі та любові і ділитись ними з потребуючими

Тетяна Ставнича,
Президент Карітасу України