Image

Різдвяна свічка

2023 року Україна вперше офіційно відзначає Різдвяне свято за Новоюліанським календарем – 25 грудня, а не 7 січня. Цього року День святого Миколая 6 грудня, тож вже з кінця листопада ми живемо в передчутті свят. За клопотами і приготуваннями, не забудьте і про традиційну благодійну акцію Карітасу України «Різдвяна свічка»!

Передзвін дзвіночків, шурхіт обгорткового паперу для подарунків, шкварчання цибульки на пательні, булькання борщу в баняку, колядки, віншування і багатоголосся вертепу.

Аромат мандаринок, ялинки, свіжого сіна у шопці, узвару, запеченої риби, прянощів глінтвейну.

Вушка з грибами, паштет і шинка, кутя і пампушки з маком, рогалики з трояндовим варенням та імбирні медівники.

Тендітність ялинкових прикрас, колючість зеленої ялинки, фактурність збіжжя дідуха, обійми рідних і близьких, тепло пледу, що зігріває.

Вогні святкових гірлянд, сяйво Віфлеємської зірки, що вело мудреців зі Сходу до ясел маленького Христа, світло Різдвяної свічки, що наповнює домівку затишком і теплом.

Ми чуємо Різдвяні свята, відчуваємо їх на запах, смак і дотик, бачимо їх світло. Святкові обряди і ритуали Різдва, – це те що об’єднує, повертає у дитинство, надає силу і відчуття приналежності до традиції. А ще Різдво це віра в справжнє диво, коли Бог приходить у світ маленькою безпомічною дитиною і своєю любов’ю ділиться зі всіма потребуючими, попри всі перешкоди та негаразди.

Ми теж можемо поділитись своєю любов’ю та світлом з тими, хто цього потребує.

Карітас України щороку проводить благодійну акцію «Різдвяна свічка», долучайся до неї і ти!

Обличчям цьогорічної «Різдвяної свічки» є підопічна Карітасу Полтава Ніка.

Дівчинка народилась у Харкові. Саме в рідному місті 26 березня 2022 року вона збиралась святкувати свій четвертий день народження. Як і всі маленькі дівчатка дуже просила у батьків в’язку кульок, тортика і подарунків, але 24 лютого розпочалось повномасштабне вторгнення і вже на початку березня сім’я була змушена переїхати в безпечніше місце – Полтаву.

На новому місці батьки Ніки вже обжились та влаштувалась працювати, мама Ніки, зокрема, працює перукаркою. Дівчинка дуже любить ходити до мами на роботу в салон. Адже у царстві краси та догляду стільки всього цікавого!

Наприклад, одного разу мамина клієнтка розповіла їм про заняття у «Просторі дружньому для дітей» Карітасу Полтава. Це простір де дітей не тільки розважають, але й навчають новому, готують до школи, розвантажують спеціальними вправами фізично та психологічно.  

Від перших відвідин простору Ніка підкорила серця усіх педагогів та дітей Карітасу. Вона знайшла тут таких важливих своїх дорослих та нових справжніх друзів. А тепер і вся родина Ніки приймає активну участь освітніх та розважальних заходах, екскурсіях і акціях місцевої організації Карітасу. 

Ніка є обличчям цьогорічної «Різдвяної свічки» Карітасу України, бо неможливо не закохатися в цю щиру посмішку, добре серце та мрійливий погляд. 

«Благодійна акція «Різдвяна свічка» Карітасу України, – це нагода для всіх нас прийняти справжнє світло Різдва і поділитись ним з тим, хто його потребує. Таїнство воплочення Бога є найбільшим виявом любові, свідком та учасниками якого ми всі можемо стати. Нехай же це світло Різдвяної свічки, світло добра зігріє не лише наші серця, але й серця тих, людей, про яких піклується Карітас: дітей з родин у складних життєвих обставинах, що відвідують наші центри по всій; дітей з буферної зони, які буквально живуть під обстрілами, і для яких, можливість провести час в безпечному просторі є нагодою по іншому оцінити обставини, які їх оточують; молоді з інвалідністю, для яких наші центри є часто єдиною можливість «вийти у світ», спілкуватись, проявляти свої творчі здібності, вчитись чогось нового. Нехай ця радість Різдва Христового стане для всіх нас нагодою зростати в світлі та любові і ділитись ними з потребуючими

Тетяна Ставнича,
Президент Карітасу України