Image

Святіший Отець призначив тимчасове керівництво для Caritas Internationalis

Керівництво Caritas Internationalis передано під тимчасову адміністрацію, щоб покращити норми та процедури управління.

Таке рішення прийняте після перегляду діяльності незалежною комісією. Святіший Отець Папа Франциск призначив тимчасовим адміністратором Caritas Internationalis пана П’єра Франческо Пінеллі. Він починає виконувати свої обов’язки вже із 22 листопада 2022 року.

Пінеллі є відомим організаційним консультантом та адміністратором. Протягом 10 років він був генеральним директором, а потім головою великих енергетичних компаній групи ERG (з оборотом до 5 млрд євро). З 2012 року Пінеллі виконує консультаційні та «тимчасові управлінські» роботи в основному для третього сектору, для релігійних і світських організацій та установ тощо.

Зазначається, що роботу Caritas Internationalis варто покращити, щоб краще обслуговувалися благодійні організації-члени по всьому світу, навіть якщо фінансові питання вирішуються добре, а цілі збору коштів досягаються регулярно.

Діяльність П’єра Франческо Пінеллі підтримуватимуть пані Марія Ампаро Алонсо Ескобар, яка нині очолює адвокатуру CI, та отець Мануель Моружао S.J. – для особистого та духовного супроводу персоналу.

У повідомленні про призначення зазначається, що під час тимчасової адміністрації всі поточні призначення керівництва припиняються. Цей захід не впливає на функціонування членських організацій і послуги благодійності та солідарності, які вони надають у всьому світі; навпаки, це послужить зміцненню такої служби.

«Пінеллі та Алонсо керуватимуть діяльністю CI та забезпечуватимуть стабільність і чуйне керівництво. Вони працюватимуть над завершенням висунення кандидатів і процесу виборів, як описано в статуті організації», – уточнили у Ватикані.

Caritas Internationalis проведе наступну чергову очну загальну асамблею організацій-членів, включаючи вибори президента, генерального секретаря та скарбника. Асамблея буде проведена особисто, як і передбачено, у травні 2023 року.

Підготовка наступної Генеральної асамблеї буде здійснюватися кардиналом Луїсом Антоніо Таґле, який, зокрема, підтримуватиме зв’язки з місцевими церквами та членськими організаціями Caritas Internationalis.

Відповідно до нової апостольської конституції Римської курії Praedicate Evangelium, the Dicastery for Promoting Integral Human Development (DPIHD) «виконує обов’язки, закріплені за законом за Святим Престолом, у заснуванні та нагляді за міжнародними благодійними асоціаціями та фондами, створеними для тих же цілей, відповідно до положень відповідних статутів та згідно з чинним законодавством» (ст. 174 § 3). DPIHD «компетентний щодо Caritas Internationalis… відповідно до [його] статуту» (ст. 174 § 2).

На початку цього року DPIHD замовив перевірку робочого середовища Генерального Секретаріату CI та його узгодження з католицькими цінностями людської гідності та поваги до кожної людини. Перевірку проводила група незалежних експертів, до складу якої, крім пана Пінеллі, входили психологи отець Енріко Пароларі та доктор Франческа Буснеллі.

До участі були запрошені діючі та колишні співробітники CI. Жодних доказів фінансових зловживань або сексуальних зловживань виявлено не було, але в результаті роботи комісії були досліджені інші важливі теми та сфери, які потребують термінової уваги. Так було помічено реальні недоліки в управлінні та процедурах, які серйозно погіршують командний дух і моральний стан персоналу.

«Останніми роками ми бачимо, що потреби багатьох, кому служить Карітас, помітно зросли, і надзвичайно важливо, щоб Caritas Internationalis був добре підготовлений до вирішення цих викликів, – сказав кардинал Майкл Черні S.J., префект DPIHD.

Папа Франциск запрошує нас розглянути «місію, яку Карітас покликаний виконувати в Церкві… Милосердя – це не безплідна послуга і не проста пожертва, яку потрібно зробити, щоб полегшити наше сумління. Ми ніколи не повинні забувати, що милосердя має свій початок і свою сутність у самому Богові (1 Івана, 4:8); милосердя – це обійми Бога, нашого Отця, кожної людини, особливо найменших і стражденних, тих, хто займає особливе місце в її серці» (27 травня 2019 року). Ці слова надихають усіх, хто бере участь у CI, переконатися, що організація відповідає своїй місії».

Caritas Internationalis – це конфедерація 162 католицьких організацій допомоги, розвитку та соціального служіння, які діють у понад 200 країнах і територіях по всьому світу. Місія організацій-членів полягає в тому, щоб працювати над розбудовою кращого світу, особливо для бідних і пригноблених.

Caritas Internationalis, штаб-квартира федерації організацій Caritas, зареєстрована при Святому Престолі та контролюється DPIHD.

Categories: News | Новини

Залишити відповідь