Image

Пральня, пекарня та освітній простір для дітей: в Ужгороді відкрили Caritas HUB

0 Comments

В Ужгороді офіційно презентували роботу ще однієї локації, яку відкрив Карітас Мукачівської-греко-католицької єпархії. Будівлю під назвою Caritas HUB. Простір можливостей урочисто відкрити та освятили 1 вересня.

Двоповерхова будівля вміщує кілька просторів. Один із них – освітній майданчик для дітей, де вже проходили заняття Літньої школи вчительки Мері від Карітасу. Тепер там планують організувати різноманітні гуртки та вже відкрили групи занять з психологами для дітей різного віку.

Маленьким гостям свята презентували гуртки Закарпатського центру туризму та запросили приєднатися до цікавого вивчення історії та культури краю, до спортивних та творчих напрямків. Як результат співпраці, у творчому просторі Caritas HUb розпочне свою роботу краєзнавчий гурток Закарпатського центру туризму.

Окрему увагу приділили пекарні, обладнання для якої ужгородському Карітасу передали колеги зі Словаччини. Тут випікають хліб, булочки, круасани та кондитерські вироби для єпархіальних та інших закладів міста. Ключовим моментом у роботі пекарні стало те, що головний технолог, кондитер та більшість працівників вимушено переїхали до Ужгорода з Донецької області. Тепер вони мають можливість продовжувати свою роботу вже на новому місці за підтримки Карітасу.

“Я вдячний Богові та всім, хто долучився до того, що цей проект зміг стати реальним і маю надію, що і діти, і дорослі отримають тут для себе якусь користь. Ми всі разом доклали багато зусиль і працюватимемо й надалі, аби бути корисними всім, хто потребує нашої допомоги”, – зазначив директор благодійного фонду Карітас Мукачівської греко-католицької єпархії отець Мирослав Русин.

На відкриття Caritas HUB та його освячення завітали і австрійські партнери під керівництвом Pfarrer Günther Kroiss, завдяки якому чимало дітей з числа ВПО цього літа мали можливість відпочити у оздоровчих таборах авcтрійського Бургенланду. Освячення нового закладу провів Преосвященний владика Ніл, який побажав дітям навчатися в безпеці та подякував організаторам за надані для найменших відвідувачів можливості розвитку. Участь у відкритті взяли також ректор Ужгородської греко-католицької академії ім. Блаженного Теодора Ромжі о. Петро Береш, депутат Ужгородської міської ради Віктор Качур та багато інших гостей.

Завершилась подія дегустацією свіжої смачної випічки та подарунками для дітей, які стануть корисними до школи.


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати наші благодійні проекти – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини

Залишити відповідь