Image

Допомагати там, де найбільша потреба – Карітас доставив продукти та воду на Херсонщину

0 Comments

Карітас України, Карітас Коломия та Карітас Кривий Ріг доставили майже 700 коробок з продуктами харчування, майже 12 тисяч літрів пляшкової питної води та 4 сонячні генератори до деокупованих населених пунктів Високопільської громади на Херсонщині. З Коломиї на Херсонщину приїхала фура з продуктами харчуванням, котрі надали партнери з Архієпархії Гамбурга та німецького Карітасу Півночі.

Як пояснює директор Карітасу Кривий Ріг отець Іван Талайло, на сьогодні в Кривому Розі, попри постійні обстріли та велику кількість переселенців, у порівнянні з щойно деокупованими територіями життя як в раю. «Я ніколи не думав що село можна знищити повністю, так, щоб від нього нічого не залишилось. Я був в Донецьку після 2014 року, я бачив багато руйнувань, але тут… було село – нема більше села, воно стерте з лиця землі і це дійсно жахає – чисте зло, яке несе війна», – ділиться отець Іван.

За його словами, люди з щойно звільнених сіл та містечок найбільш вразлива категорія з всіх, хто постраждав від війни. Директор Карітасу Кривий Ріг розповідає, що люди категорично не хочуть евакуйовуватись – незважаючи на все вони сприймають цю землю, які свій рідний дім, як щось без чого вони не можуть жити. «В одному з підвалів, де люди ховаються від обстрілів я зустрів бабусю, котра поруч з собою на поличці тримала ікони – і це такий щирий справжній прояв віри і духовності в настільки жахливих умовах війни», – зазначає він.

«Приїжджаючи на щойно звільнені території, я розумію, що часто людям не настільки потрібні матеріальні речі, хоча і вони звісно також, але більше місцеві дуже потребують уваги, потребують розуміти, що їх не забули, їхнього звільнення чекали. Тому в першу чергу ми намагаємось образно «обійняти і нагодувати», а далі готові проводити оцінку потреб та надавати більш комплексну допомогу. Ми свідомі того, що зима вже поруч і зараз ці люди в першу чергу будуть потребувати засобів для підготовки до зими», – підсумовує отець Іван.

«Ми розуміємо, що там допомога потрібна негайно. Наша головна мета і місія як Карітасу від 24 лютого, допомагати тим, хто цього потребує не чекаючи вияснення чи залагодження формальних речей. Тому щойно стало відомо, що є можливість потрапити на деокуповані території Херсонської області ми одразу зібрались і вирушили туди», – розповідає отець Сергій Триф’як директор Карітасу Коломия.

Історії людей, які доводилось чути про окупацію, про те, що людям довелось пережити, розчулюють до сліз, це жінки з дітьми, старенькі люди, чиї долі дуже драматичні. «Попри всю загрозу безперервних боїв, вони залишаються, бо це їхня земля, їхня Батьківщина, вони готові відбудовуватись і на мою думку наше завдання їх підтримати та допомогти їм зокрема підготуватись до зими», – додає він.

Часто місцеві мешканці навіть не мають змоги жити у власних домівках, вони гуртуються в сусідів, які мають підвали, що здатні послужити укриттям під час обстрілів, та одночасно з тим, за словами директора Карітасу Коломия, їхнє бажання залишатись «вдома» також можна зрозуміти – це їхня земля, і іншої їм не треба.

У них немає води, електрики та газопостачання, руйнування складають до 90%, а більшість населених пунктів надалі перебувають під обстрілами. «Наразі у громаді залишається близько тисячі осіб. Найважливішим на сьогодні є підготовка до зими, ті домогосподарства, що мають справне пічне опалення потрібно забезпечити дровами, в інших ж потрібно встановлювати печі, які дозволять забезпечити обігрів», – пояснює голова Високопільської ТГ Ганна Шостак-Кучмяк.


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати наші благодійні проекти – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини

Залишити відповідь