Image

Психологічні консультації та юридичний супровід – як працює Карітас Тернопіль в умовах війни

0 Comments

Впродовж останніх місяців війни тернопільський осередок «Карітасу» надає переселенцям безоплатну психологічну підтримку та юридичний супровід. Тут допомагають не лише оформити втрачені документи чи перетнути кордон, а й позбутись емоційних травм і страхів.

Тернопільський «Карітас» з перших днів повномасштабної війни взяв активну участь у двох всеукраїнських проєктах з допомоги постраждалим від війни. Фахівці благодійного фонду, які до них залучені, надають правову та психологічну допомогу внутрішньо переміщеним особам, тим, хто постраждав через військовий конфлікт, і людям, котрі опинились в непростих життєвих обставинах. Вирішити будь-які питання можна цілком безкоштовно.

«Нас фінансово забезпечують закордонні та українські донори. Тому ВПО мають змогу отримати допомогу безоплатно. Маємо юристів, які вирішать проблеми правового характеру і проведуть консультацію: порадять, як вірно вчинити, які документи потрібні тощо. Юрист може надати 3-5 консультацій. Якщо треба більше – вирішуємо це індивідуально. Також підтримуємо людей морально, адже в нас є декілька психологів, і кожен з них має свій напрямок роботи», – говорить Ірина Дригуш, комунікаційний менеджер «Карітасу».

Якщо зупинитись детально, то фонд «Карітас» пропонує правову допомогу переселенцям за такими основними напрямками: права і обов’язки громадянина України, іноземця, особи без громадянства; цивільні права та обов’язки; сімейні, спадкові, житлово-комунальні питання, соціальне забезпечення; трудові і договірні відносини; банківська справа; судові та досудові спори.

«До нас часто звертаються з проблемою відновлення документів. Багато людей втратили їх, рятуючись від війни. Також юристи консультують за соціальні пільги, ведуть справи по нерухомості. Є випадки, коли дитина у зоні бойових дій втратила батьків, залишилась бабуся чи тітка, яка вивезла її в безпечне місце. «Карітас» просять підсобити в оформленні опікунства», – додає Ірина.

Крім того, фонд представляє інтереси ВПО перед місцевими громадами, допомагає у пошуку загублених людей. Сюди можна прийти і  отримати поради щодо перетину державного кордону з дітьми, трудових правовідносин в умовах війни, мобілізації та військового обов’язку абощо.

«Загалом, від початку проєкту ми провели понад 400 юридичних консультацій з різних питань. Продовжуємо це робити й донині», – розповідає Ірина Дригуш.

В команді тернопільського благодійного фонду є вікові психологи (займаються з дітками та підлітками), для дорослих та психологи для кризових ситуацій. Людину направлять до відповідного професіонала залежно від її проблеми. Цікаво, що тут проводять як разові психологічні консультації внутрішньо переміщених осіб, так й індивідуальні та групові сесії впродовж певного періоду часу.

«Чимало малечі після пережитих травм мають труднощі зі сном, адаптацією, поведінкою, неконтрольованою агресією, зі страхом. До нас приходять дорослі, яким теж складно впоратись із внутрішнім станом. В суспільстві існує думка, що варто йти до психолога, коли в голові «завал». Та насправді адаптація переселенців є дуже важким процесом», – пояснює менеджерка.

Тому психологи «Карітасу» використовують різні методичні техніки в роботі з людьми. В більшості випадків, наголошує Ірина, достатньо 1-2 консультацій з фахівцем, аби людина проговорила свої емоції і їй полегшало. Це стосується тих, хто має відчуття тривожності, пригніченості або страху.

«Деколи трапляються складні випадки, коли люди пережили окупацію або стали свідком смертей близьких. Тоді наші психологи працюють з ними довший час. Щотижня маємо заявки на 3-4 консультації», – зауважує Ірина.

Джерело


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати наші благодійні проекти – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини

Залишити відповідь