Image

«Я тут, щоб засвідчити нашу підтримку», Президент Карітасу Європи монсеньйор Міхаель Ландау

Київщину відвідав Президент Карітасу Європи та Карітасу Австрії монсеньйор Міхаель Ландау. Він побував в Ірпені, де взяв участь в літургії в церкві Різдва Пресвятої Богородиці. Саме в ній Карітас Київ надає допомогу людям, постраждалим від війни. Також він відвідав цвинтар та місце масового поховання цивільних у Бучі. Окрім того монсеньйор Ландау мав можливість побувати в Мощуні та Раківці, де Карітас Спес реалізовує проекти з відбудови житла, зруйнованого під час окупації російськими військами.

«Я бачу дуже багато болю, дуже багато страждань, але водночас – дуже багато сили і надії. Я тут, щоб засвідчити нашу підтримку і солідарність. Обіцяю – вся світова мережа Карітасу буде разом з Україною настільки довго, наскільки це буде потрібно», – зазначив Президент Карітасу Європи. За його словами, майбутнє ми можемо побудувати лише разом. «Я вдячний за можливість бути з вами,  збережу ваші свідчення та поділюсь ними зі світом. Я молитимусь за мир в Україні та докладатиму всіх зусиль, аби ви надалі отримувати всю необхідну допомогу та підтримку», – додав монсеньйор Ландау.

За словами Президентки Карітасу України Тетяни Ставничої, читати чи чути про руйнування і смерті та побачити спалені будинки та могили – це не одне і те ж. Вона висловила щиру подяку за солідарність та підтримку від мережі Карітасу, яку українці відчувають від перших днів війни.

Під час зустрічі владика Харківський Василь Тучапець передав подяку від Глави УГКЦ Блаженнійшого Святослава за всю ту допомогу та підтримку, яку отримують українці від європейських Карітасів, щоб люди, які постраждали від війни мали що їсти та як зігрітись. «Тут в Ірпені, де так багато людей постраждало та загинуло, ми розуміємо, що по всій Україні є мільйони людей, які потребують нашої уваги і допомоги. І ми щасливі, що можемо її надавати завдяки нашим партнерам та благодійникам», – додав він.

Загальний спільний внесок європейських організацій Карітасу на допомогу постраждалим від війни склав понад 20 000 000 євро, зокрема, внесок Карітасу Австрії – понад 1 200 000 євро. Завдяки підтримці мережі Карітас в Україні має можливість надавати потребуючим гуманітарну допомогу, забезпечувати притулок, гарячі обіди для вимушених переселенців, забезпечувати психосоціальний супровід та відбудовувати зруйноване житло.

За минулий рік Карітас України надав понад 3 000 000 послуг з надання допомоги. Це як продуктові та гігієнічні набори, так і допомога з відбудови житла, багатоцільові гранти, притулок, психосоціальний та юридичний супровід. На сьогодні Карітас України працює на базі понад 40 локальних організацій в понад 20 регіонах України.


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати благодійний проект – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини

Залишити відповідь