Image

В Карітас Стрийської єпархії УГКЦ стартувала соціально-освітня волонтерська академія «СОВА»

«СОВА» покликана допомогти у професійному навчанні волонтерів для активізації соціального служіння на парафіях. Навчання передбачає 9 модулів, на яких учасники зможуть поглибити знання з духовних основ, комунікацій, фандрейзингу, волонтерського менеджменту та інших тем, які допоможуть зробити соціальне служіння ближньому більш професійним та ефективним.

Перший модуль волонтерської Академії відбувся наприкінці січня. Навчальний день у школі волонтерів розпочали спільною Божественною Літургією. Директор Стрийського Карітасу о. Володимир Мамчин звернувся до присутніх зі словами: «Наше життя зараз дуже непросте – війна, блекаути, постійні повітряні тривоги, багато такого, що нас засмучує нас та вириває зі звичного контексту життя. Звісно, нам цього не хочеться, ми хочемо комфорту, світла, тепла. Не хочемо, щоб нам на голову падали бомби і ракети, але це є. Те, що ви зібралися сьогодні тут, свідчить про те, що в такий час нам вдається не лише жити, але й служити своїм ближнім та давати свою безкорисливу допомогу тим, хто її потребує».

Після Божественної Літургії учасники прослухали науки про волонтерство, служіння та лідерство і комунікацію добрих лідерів, які провела Христина Яковин – керівниця відділу комунікацій Карітас Коломия.

Участь у першому модулі взяли участь 30 учасників, які приїхали з різних куточків Стрийської єпархії. Серед учасників тренінгів були також ВПО, що зараз перебувають у Стрию. Одна з учасниць – пані Ліда Бойко, яка представляє парафію святих Безсрібників Косми і Дам’яна у м. Ходорів, поділилася враженнями від першого модуля: «Це і служіння ближньому, навчання чути і бути почутим, тут можна проявити себе, а також навчитися працювати в команді. Живе спілкування, нові знайомства, набування досвіду, креативність. Хто ще не доєднався до навчання, заохочую усіх бажаючих. Разом створімо велику Живу Парафію. Будьмо добрим знаряддям в Божих руках».

Після проходження навчання учасники зможуть взяти участь в конкурсі на отримання гранту для фінансування їхнього проєкту.


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати благодійний проект – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини

Залишити відповідь