Image

Кубок Карітасу 2023 – свято вуличного футболу та дитячої доброти

Турнір з вуличного футболу Кубок Карітасу для дітей та підлітків з різних куточків України відбувся в Румунії.

4-6 липня 2023 року шість команд зі Львова, Бродів, Дрогобича, Тернополя, Нововолинська, Полтави та три із Румунії провели серію турнірних та товариських матчів у селищі Окна Шугатаг у повіті Марамуреш в Румунії. 

Кубок Карітасу є волонтерською ініціативою працівників Карітасу та відбувається щоліта з 2016 року. На жаль, змагання не проводились у 2020 році через пандемію коронавірусу та у 2022-му – через повномасштабне вторгнення в Україні. Тому особливо приємно, що цього літа 72 дитини змогли сповна насолодитися спортивним святом та грати в безпечних умовах, не відволікаючись на тривоги. На організацію поїздки дітей в Румунію було зібрано 138 тисяч гривень донацій та пожертв. 

Ми прагнемо аби учасники Кубку Карітасу отримували задоволення – від спорту, спілкування та часу проведеного разом, а також прославляли нашу Україну за кордоном, тож безмежно вдячні Карітасу Румунія, який зміг прийняти у себе наше спортивне свято, а також долучити власних дітей до участі в ньому”, – зазначила у вступному слові до події очільниця дитячих та молодіжних програм Карітасу України Зоряна Лукавецька

Футбол – одна із найпопулярніших і найдоступніших спортивних ігор, є улюбленим заняттям дітей у багатьох містах та містечках України. Тож місцеві організації Карітасів, крім освітньої, психологічної, мистецької та розважальної діяльності, залучають дітей до занять спортом та активного дозвілля. 

Діти багато років поспіль відвідують футбольні команди дитячих центрів Карітасу, розписують графіки тренувань та займаються навіть у негоду. Для багатьох маленьких бенефеціарів фонду вуличний футбол є мотиваційним інструментом, який дозволяє повірити в себе та досягти поставлених цілей, спонукає до розширення світогляду та виховання позитивних звичок.

Цього року дитячі футбольні команди із місцевих організацій Карітасу Самбірсько-Дрогобицької єпархії та Карітасу Полтави змагалися в турнірі вперше. 

Як і минулі роки, у командах гратили хлопці та дівчата, незалежно від рівня підготовки та соціального статусу. При цьому команди були дуже різновікові: наймолодшому учасникові турніру, полтавчанину Даніїлу Донченку 8 років, а найстаршій – Анні-Андріані Герасимчук із Бродів вже 16. 

Після кількох матчів на дитячих личках можна було помітити сум та розчарування від поразок, але тренери та педагоги одразу з цим працювали. “Це хороший досвід, щоб розвиватись далі. Наші гравці зрештою дійшли до висновку, що треба більше та активніше тренуватись, щоб здобути перемогу в наступному році”, – розповідає Софія Зотіна, психологиня, керівниця проекту “Діти і війна: педагогічна та психологічна підтримка дітей, які постраждали від війни в Україні” Карітасу Львів, яка опікується футбольною командою осередку.

Триразові переможці Кубку Карітасу – команда Карітасу Броди – знову намагалися здобути собі головний приз, але фіналі отримали достойного противника – хлопців та дівчат із Карітасу Волинь.  

Два тайми гри були дуже напружені та драматичні, а також яскраво продемонстували рівність суперників – всі атаки воріт були успішно відбиті воротарями обох команд і за основний час рахунок не зміг відкрити ніхто. Тож зрештою долю турніру вирішила серія пенальті – 3:2 на користь Волині. Воротар волинян Роман Максимович отримав звання кращого на турнірі, оскільки не пропустив жодного гола у свої ворота за всі змагання; кращим гравцем турніру став його партнер по команді Артем Олійник, а захисник Бродів Артур Жиба отримав звання найкращого захисника. 

“Наша команда активно готувалася до змагань, – розповідає координаторка дитячих проєктів Карітасу Броди Любов Сітка. – Але цього року, на жаль, з дітьми не зміг поїхати їхній багаторічний тренер, можливо тому команді не вистачило зіграності та наснаги».

“Два роки поспіль ми були останніми в турнірній таблиці змагань, але цього року не лише мріяли про перемогу, але і справді дуже наполегливо готувались. Останні три тижні команда грала по дві години щодня і навіть в день виїзду мала тренування”, – розповідає Вікторія Скриннікова, координаторка проєктів Карітасу Волинь, яка супроводжувала команду на турнірі.  

Справжнім феноменом цьогорічного Кубку Карітасу стала дівоча футбольна команда “Рута” Карітасу Самбірсько-Дрогобицької єпархії. Дівчатка віком від 8 до 13 років так завзято та безстрашно боролися за мяч проти доросліших та сильніших підлітків з інших команд, що інколи запасні з тих конкуруючих команд кричали своїм: “Дай їй забити!”. Тож не дивно, що приз глядацьких симпатій – за впертість та безстрашність – отримала Марія Коцюба, а кращим нападником турніру – Ангеліна Муха. Обидві вони саме з цієї команди.

Для багатьох головною ж подією турніру стало не так саме нагородження переможців, а дуже шляхетний вчинок команди Карітасу Тернопіль: хлопці та дівчата подарували свій кубок за третє місце в чемпіонаті дівчатам із команди Дрогобича. “Це абсолютно їхнє рішення. З нами вони про доцільність цього не радились, – уточнює Аліна Муц, керівниця соціальних проектів Карітасу Тернопіль і додає. – Маю велику честь бути наставниками такої команди”. 

Тернополяни готові були їхати додому лише із призом “Кращому півзахиснику”, який отримав Андрій Підлужний, але за долею випадку кубків за третє місце випадково замовили два, тож команда має заслужену нагороду. 

Педагоги та соціальні працівники місцевих організацій Карітасів справді можуть пишатися своїми вихованцями – на Кубку Карітасу 2023 панувала атмосфера доброти та взаємопідтримки. Діти хотіли зіграти якомога більше товариських матчів, аби отримати досвід. 

На жаль, літня гроза завадила командам Карітасу Тернополя та Карітасу Бродів зіграти бажаний додатковий матч, проте осередки вже домовились, що бродівчани приїдуть зіграти його на виїзді, в гостях у тернополян. І хто знає, можливо, Кубок Карітасу 2024 теж поїде в Тернопіль. 


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати благодійний проєкт – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини

Залишити відповідь