Image

Карітас Одеса відкрив шелтер для літніх людей, яких війна залишила без дому

Благодійний фонд “Карітас Одеса УГКЦ” відкрив шелтер для літніх людей, які є внутрішньо переміщеними внаслідок повномасштабної війни в Україні. 

Заклад, який одночасно може прийняти понад 20 осіб, функціонуватиме у селі Ракулове Піщанської сільської громади у Подільському районі Одеської області.

Опікуватись прихистком буде безпосередньо парафія Покрови Пресвятої Богородиці Української греко-католицької церкви міста Балта, яку очолює отець Андрій Сирко.

17 червня відбулось урочисте відкриття – шелтер освятив преосвященний владика Михаїл Бубній, екзарх Одеський. 

«Ми переживаємо важкі часи війни, але водночас і нове народження України, свідомої та незалежної, – сказав у своєму благословенні владика Михаїл. – Новий шлях сьогодні розпочинається і в цьому селі, де відродили прекрасну садибу для служіння потребуючим, які втікають від небезпеки, від війни. Останні дні та ночі в Одесі були неспокійними, через постійні тривоги, прильоти, руйнування та смерті, а тут в селі у людей буде спокій та божа благодать».

На відкритті також були присутні отець Андрій Нагірняк, заступник голови відділу соціального служіння УГКЦ, директор з питань мережі та ідентичності Карітасу України, отець Василь Колодчин, директор Карітасу Одеса, парафіяни та представники Піщанської сільської громади.

«В Україні працює понад 40 організацій Карітасу, які допомагають людям в ці непрості часи та реагують на їхні потреби, – розповів присутнім отець Андрій Нагірняк. – Прихистків, якими в тій чи іншій мірі опікується Карітас та Українська греко-католицька церква, близько 200 по всій країні, але є шість шелтерів, та зокрема, цей, які відкриті за сприяння конкретних благочинців. 

Ми розуміємо, що насправді не за свої кошти це робимо. Щиро вдячні партнерам проекту Карітасу Австрії та донорам – організаціям, які мають на меті саме допомогу в покращенні умов проживання – Nachbar in Not (Neighbour in Need, Сусіди в біді) та Austrian Development, підрозділу австрійського уряду. Дякуємо також за фінансову підтримку Католицькій асоціації допомоги на Близькому Сході (CNEWA CANADA). Бог зрушив серця багатьох людей, які вклалися у віднову цього будинку і функціонування цього прихистку».

Проєкт націлений на надання прихистку найуразливішій категорії людей, які не можуть самостійно знайти житло – літнім ВПО, особливо самотнім, які не мають підтримки рідних. Вже зараз у шелтері в Ракулові проживають шестеро бенефеціарів – жінки та чоловік із Херсона, Северодонецька, Сіверська та Бахмуту. Вони зможуть перебувати тут від трьох до шести місяців. 

Протягом усього періоду проживання мешканці шелтеру будуть безкоштовно повноцінно харчуватись, а також отримувати психологічно-соціальну допомогу (консультації з психологом та з оформлення особистих документів, підписання декларації із сімейним лікарем тощо). Догляд та дозвілля бенефеціарів будуть забезпечувати кваліфіковані соціальні працівники та психологи.

Крім Одещини, в рамках цього проєкту притулки також облаштовують Карітас Борислав, Карітас Івано-Франківськ (у Войнилові), Карітас Коломия, Карітас Тернопіль та Карітас Чортків.

Залежно від локації кімнати в шелтерах розраховані на 2-5 осіб. Передбачена достатня кількість санвузлів. Також приміщення обладнані власною кухнею, пральнею, кімнатами відпочинку. Будинки – інклюзивні, обладнані пандусами, поручнями, санвузлами зручними для людей з інвалідністю.


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати благодійний проєкт – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини

Залишити відповідь