Image

Карітас готовий надати допомогу постраждалим від знищення дамби Каховської ГЕС

6 червня, дамбу Каховського водосховища було зруйновано окупантами, вода стрімко ринула та затоплює території вниз за течією. Затоплено села, селища та міста вздовж берегів Дніпра. Рівень води продовжує зростати, роблячи довколишні міста непридатними для проживання та загострюючи терміновість евакуації. Через припливи та відпливи паводка також зростатиме проблема через переміщення мінувань, що переносяться потоком води.

За попередніми оцінками, 17 000 людей, які проживають у зонах ризику, потребуватимуть підтримки шляхом евакуації або допомоги на місці, залежно від розвитку подій протягом наступних кількох днів. Існує потреба в підтримці першого реагування: гігієна та вода, притулок, психосоціальна підтримка. Мережа Карітасу України створила робочу групу для оцінки потреб і координації реагування через нашу групу з центрів, розташованих поблизу постраждалої території: Карітас Миколаїв, Карітас Кривий Ріг, Карітас Одеса, Карітас Донецьк у Дніпрі та Карітас Кам’янське.

Працівники Карітасу Миколаїв зустріли перший потяг, який прибув із Херсона. Наразі кількість евакуйованих осіб все ще обмежена, оскільки постраждале населення не наважується виїжджати далеко від дому. «Люди, що приїхали брали найнеобхідніше, більшість поки не знає, де залишатиметься. Проте наша допомога має не лише екстренний характер, благодійний фонд готовий підтримати переселенців так само і в разі, якщо вони залишатимуться у Миколаєві. Продуктові набори, психологічна, юридична, фінансова підтримка – все це ми готові надати людям, які стали жертвами російської агресії і постраждали від затоплення», зазначають в Карітасі Миколаїв. В свою чергу команда Карітасу Кривий Ріг вже доставляє питну воду на підтоплені території

Після того, як рівень води впаде, існуватиме нагальна потреба вирішити проблему обмеженого доступу до питної води в усьому регіоні, як вище, так і вниз за течією. Забезпечення доступу до безпечних і достатніх водних ресурсів буде надзвичайно важливим у наших зусиллях з надання допомоги. Як зазначає отець Іван Талайло, директор Карітасу Кривий Ріг – потреба в питній воді стане актуальною навіть для самого міста, – питна вода для Кривого Рогу постачалась з Каховського водосховища.


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати благодійний проєкт – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини

Залишити відповідь