Допомога деокупованним територіям

У зв’язку з деокупацією частини Харківщини і Херсонщини та великою евакуацією з Донеччини, рiзко зросла кількість осіб, що звертаються в осередки Харкова, Запоріжжя, та Кривого Рогу. Через істотне зростання навантаження на ці осередки, Карітас підвищує їхню організаційну та ресурсну спроможність.

Так, наприклад, Карітас Харків вже має нове велике приміщення. Освячення нового офісу  Владикою Василем Тучапцем відбулося на свято Воздвиження Хреста Господнього 27 вересня. На відкритті офісу були присутні представники Карітасу України разом з президенткою Тетяною Ставничою. «Це нове приміщення стимулює Карітас до роботи. Місія Карітасу – випромінювання Божої любові до людей. Є любов яка проявляється  в практичній матеріальній допомозі потребуючим людям, але неодмінно мусить бути присутня і та допомога, яка підтримує внутрішньо – психологічно, емоційно, духовно», – розповідає Тетяна Ставнича.

«Ми змушені були переїхати до нового приміщення, щоб наші бенефіціари отримували допомогу в більш комфортних умовах. Нове приміщення має понад 100 квадратних метрів. Команда зросла до 45 працівників та 150 волонтерів», – пояснює директор Карітасу Харків отець Андрій Насіник.

З початку повномасштабного вторгнення Карітас Харків видав для постраждалих від війни більше 12 000 продуктових наборів, більше 2 500 наборів гігієни та майже 6 000 наборів з постіллю, одягом, посудом та ковдрами.

Тетяна Ставнича разом з командою Карітасу України відвідали  один з найбільш зруйнованих районів Харкова – Північну Салтівку та поспілкувались з людьми, які продовжують там жити.  Мешканці цього району багато місяців знаходяться під постійними обстрілами артилерії.

«Наша робота в Харкові та навколо нього буде будуватися відповідно до потреб постраждалого населення. Це означає що об’єми нашої роботи в Харкові будуть збільшуватися. Першочергово це допомога новим переселенцям, що виїжджають з деокупованих територій, це робота з дітьми, що пережили жахіття війни та посилення роботи з літніми людьми в навколишніх селах, які не бажають залишати свої напівзруйновані будинки» – зазначила Тетяна Ставнича.

На сьогодні в Харківській області звільнено 310 населених пунктів. Команда Карітасу Харків та її виїзні мобільні групи активно працюють на новозвільненних територіях,  доставляючи туди найнеобхідніше: продуктові та гігієнічні набори, воду, аптечки першої домедичної допомоги та сонячні генератори. Також надають допомогу людям, які евакуюються через пункт пропуску Шевченкове.

Вивчивши потреби постраждалих від війни на деокупованих територіях Харківщини і Херсонщини, Карітас планує:

Збільшити обсяги роздачі гігієнічних та продуктових наборів, води, аптечок першої домедичної допомоги;

Надання комплексної психологічної допомоги і духовної підтримки парафіями УГКЦ;

Надання опалювальнихних матеріалів для опалювання індивідуальних будинків (дрова, палети, тощо);

Відновлення пошкодженого обстрілами житла (встановлення вікон, та на дрібні ремонти покрівель, що були пошкодженні внаслідок вибухів);

Забезпечення генераторами;

Забезпечення теплими речами (одяг, ковдри, спальники, тощо).

Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати наші благодійні проекти – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/