Image

Альянс українських організацій громадянського суспільства – крок до структурованості та стійкості

У Києві підписано Маніфест про створення Альянсу українських організацій громадянського суспільства. Наразі 13 організацій громадянського суспільства об’єднали зусилля, щоб реагувати на наслідки війни і долати гуманітарну кризу.

Ініціаторами створення Альянсу стала група організацій МБФ «Карітас України», Товариство Червоного Хреста України, Благодійний фонд «Право на захист».

Члени Альянсу визначили широкі сфери спільного інтересу: колективний, сильніший голос українського громадянського суспільства у міжнародному співтоваристві, полегшення доступу українських ОГС до інформації та фінансування, розвиток робочого партнерства з українським урядом та побудова мосту між національними та місцевими організаціями в Україні.

Протягом повномасштабного вторгнення саме організації громадянського суспільства (ОГС) відіграли значну лідерську роль у практичному реагуванні, особливо у перші місяці війни, виявили свою спроможність діяти швидко, ефективно, використовуючи напрацьовані горизонтальні зв’язки, та спільно з місцевою та національною владою долати виклики та відповідати на потреби населення.

Максим Доценко, генеральний директор Національного комітету Товариства Червоного Хреста України: «Вже понад півтора року ми знаходимось у стані війни. І як показала практика, саме українські місцеві організації є найпершими, хто приходить на допомогу українцям та всім, хто постраждав від війни. Українські організації – це вихідці з локальних громад, які знають і розуміють потребу населення на місцях, наприклад, 200 осередків Українського Червоного Хреста знаходиться по всій Україні».

Григорій Селещук директор з гуманітарного реагування Карітасу Україна зазначив: “За останні місяці гуманітарні організації такі як «Карітас Україна», «Український Червоний Хрест», «Право на захист» та інші пройшли досить важливий шлях. Протягом цього часу ми об’єднували наші зусилля у напрямку надання гуманітарної допомоги населенню. Наразі нам важливо знайти та напрацювати спільний план розвитку та допомоги людям, що постраждали від війни».

«Ця ініціатива є унікальною, оскільки її ціль – розбудова мережі на регіональному, національному рівнях з міцними та ефективними партнерськими зв’язками. Це об’єднає як великі всеукраїнські організації, так і організації на рівні регіонів, дозволить плідно співпрацювати українським громадським організаціям по всій Україні. Ми вітаємо громадянський сектор з народженням нової і дуже потрібної мережі. Сподіваюсь, що це допоможемо народу України в подоланні наслідків війни», – зазначив Олександр Галкін президент Благодійного Фонду «Право на захист».

Війна триває і реагування на гуманітарну кризу має змінитися і стати більш структурованим та витривалим.  Роль українських неурядових організацій у гуманітарному реагуванні має бути зміцнена.


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримати нашу діяльність з допомоги потребуючим – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини

Залишити відповідь