![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2019/06/65089041_2189828771237754_8773628217241108480_n.jpg)
Ця історія буде про нашого особливого волонтера – Данила Козятинського.
З дитинства в нього діагностували аутизм з порушенням слуху. Змалку він носить слуховий апарат, через що має проблеми вимовою. Не дивлячись на ці негаразди, Данило дуже комунікабельний хлопець.
Він вчився в школі-інтернаті селища Саханка, але з початком військових дій на Сході був вимушений виїхати з селища до Маріуполя, та наразі навчається індивідуально з вчителями 52 школи.
Ще з початкових класів вчителі та рідні помічали хист до малювання. У школі навіть була організована виставка його робіт.
Хлопчина любить Японію, тому на малюнках найчастіше можна побачити саме пейзажі цієї неймовірної країни – квітучі сакури та національне вбрання японців. На даний момент Данило продовжує навчання малюванню у художній школі мистецтв.
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2019/06/65087771_2189829031237728_3253081064045805568_n.jpg)
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2019/06/65007360_2189829021237729_5814689087973490688_n.jpg)
Дізнавшись про волонтерство у Карітасі Маріуполь, він запропонував проводити майстер-класи з малювання на базі Дитячого центру Простору Підтримки.
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2019/06/65039471_2189828767904421_4389058926964899840_n.jpg)
Маленькі відвідувачі майстер класів у захваті від цих занять. З Данилом дуже легко, він вміло вчить техніці малювання, та взагалі, час проходить дуже швидко та цікаво!
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2019/06/65370611_2189829121237719_4340630494937874432_n.jpg)
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2019/06/65314195_2189828981237733_8554064683001184256_n.jpg)
Хлопець наперед готує теми майбутніх занять, тому дуже скоро ми побачимо роботи маленьких митців, які створювались під керівництвом Данила.
Ми запропонували Данилові взяти участь в інклюзивному проекті «Kindermission», який також впроваджується фахівцями Карітасу Маріуполя, де Данило зможе навчатись комунікаційним навичкам, спілкуючись з однолітками.
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2019/06/65179323_2189829131237718_8001754548983037952_n.jpg)
Заходи з залученням волонтерів проводяться в рамках проекту «Створення багатофункціональних соціальних центрів для нарощення потенціалу осіб і громад, які постраждали внаслідок конфлікту в Україні, у сфері подолання труднощів та самозахисту» за підтримки Карітасу Німеччини та BMZ.