Image

Дуальна освіта – унікальна можливість для тих, хто планує розпочати нове життя у Німеччині

0 Comments

Освітній проєкт Дияконії Вюртемберга та Карітасу України, котрий розпочався у 2020 році, дає можливість отримати трирічну дуальну освіту в Німеччині за спеціальністю «Фахівець у сфері медичного догляду». Учасники проекту отримують нагоду здобути освіту, яка визнана у всіх країнах ЄС, отримувати стипендію під час навчання, вдосконалювати знання німецької мови, отримувати підтримку досвідченого ментора, легально працювати в країнах ЄС після успішного здобуття освіти.

Вимоги для зарахування до проекту:

 • Повна середня освіта
 • Вік від 18 до 40 років
 • Готовність опанувати німецьку мову на рівні B2 (Навчання в Німеччині може розпочатися, якщо кандидат володіє німецькою мовою на рівні B1, однак при успішному проходженні відбору ви можете пройти мовні курси, якщо рівень володіння мовою не достатньо високий)
 • Зацікавленість отримати трирічну дуальну освіту в Німеччині
 • Інтерес до роботи в соціальній сфері, та інтерес до роботи з людьми
 • Готовність працювати з хворими, людьми похилого віку та людьми з інвалідністю
 • Толерантність та відкритість до роботи в міжнародній команді

Проект діє вже декілька років в Туреччині, Косово, Албанії і ось уже рік програма реалізовується в Україні. Робота в сфері медичного догляду є дійсно затребуваною в Німеччині, окрім того це можливість навчатись, здобувати новий фах і отримувати стипендію законно та легально.  В квітні 2021 року до Німеччини на навчання вирушить перших троє осіб, які пройшли всі етапи відбору і на сьогодні триває процес оформленням національної візи. Ще троє осіб, які пройшли відбір готові розпочати навчання восени, проте відбір учасників триває і надалі.

«Серед учасників проєкту Тетяна з Сум, котрій 24 роки, має вищу освіту, не медичного профілю. Раніше дівчина проходила практику в Німеччині, та має досвід роботи з дітьми в Австрії», – розповідає менеджер проєкту Вікторія Шоломко. Ще один кандидат 30-річний Василь зі Львова подався на програму разом з дружиною Вікторією. Відбір вони проходили окремо, але обоє переконали комісію, що дійсно мають достатньо мотивації для участі в проекті. Василь закінчив університет фізичного виховання, має довід роботи в Польщі якраз в сфері медичного догляду. Дружина за освітою журналіст. 40-річна Олеся з Тернополя, – викладач німецької мови, працювала в Тернопільському університеті викладачем, однак вирішила змінити напрям роботи і вже невдовзі вирушить на навчання.

За словами Вікторії Шоломко, на жаль, чимало українців влаштовуються на роботу в Німеччині через польські фірми, і ця робота часто є напівлегальною. А тому такі працівники ризикують не пройти перевірку і навіть бути депортованими. Часто далеко не всі вимоги німецького законодавства дотримані – це такі собі відрядження, які є тимчасовими, і така робота не має жодних перспектив на майбутнє. Часто це робота не в сертифікованих центрах догляду, а приватно, тому часто трапляються прикрі ситуації і такого працівника просто нікому захистити, – тобто, якщо працедавець, для прикладу вирішить не заплатити, то працівник просто нічого не зможе вдіяти.

«Часто до нас звертаються вже цілком дорослі, сформовані люди, котрі на основі свого життєвого досвіду та нелегких поневірянь в пошуках роботи, знають чого вони хочуть, – бути вільним, бути впевненим, не переживати через кожну незрозумілу ситуацію», – додає менеджер проєкту.

Навчання проходить в землі Баден-Вюртемберґ, що розташована на південному заході Німеччині, з центром у місті Штуттрагт. Навчальні центри знаходяться в різних містах, і німецькі партнери Карітасу дуже уважні до інтересів кандидатів, адже розуміють що навчання і робота це ще далеко не все життя. Можливість реалізовувати чи розвивати свої захоплення і зацікавлення допоможуть кандидату краще вчитись і працювати, це також пришвидшує процес інтеграції. Людина, котра буде комфортно почуватись на новому місці, швидше адаптується до нових умов життя. Кандидати можуть обирати чи вони хотіли б жити в великому місті, чи навпаки в сільській місцевості.

Вікторія Шоломко наголошує, що Карітас протягом всього часу навчання і подальшого працевлаштування залишається посередником між кандидатом та німецькими партнерами. «На кожному з етапів ми готові, допомогти і надати всю необхідну підтримку, готові контролювати, щоб не порушувались нічиї права, від початку і до кінця ми з нашими кандидатами», – додає вона.

Карітас України в свою чергу надає:

 • безкоштовні консультації
 • підтримку в адміністративному та фінансовому плані для оформлення документів та отримання візи
 • покриває вартість поїздки до потенційного місця навчання
 • за потреби часткове відшкодування вартості курсів німецької мови

Додаткова інформація:

Тел.: +38 067 346 22 90

E-mail: vsholomko@caritas.ua


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати благодійний проект – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини

Залишити відповідь