Image

Мобільна бригада Карітасу додає життя до днів невиліковно хворих людей

0 Comments

21.11.12, Івано-Франківськ
Основною запорукою підтримки важкохворої людини є своєчасне реагування на її потреби та забезпечення максимальної якості життя до останньої хвилини. В Карітасі Івано-Франківськ УГКЦ активно продовжує свою роботу мобільна бригада з надання комплексної паліативної допомоги, основне завдання якої ? своєчасно реагувати на запити підопічних та їх родичів.

До складу виїзної бригади входить лікар, медична сестра, соціальний працівник і духівник. Тільки в такому складі можна адекватно оцінити потреби хворої людини, скласти план медичної, соціальної допомоги та духовно-психологічної підтримки.

Протягом останніх 2-ох тижнів виїзною бригадою було здійснено майже 15 виїздів до невиліковно хворих людей. Лікар Карітасу – п. Інна провела огляд пацієнтів проекту «Паліативна допомога в Івано-Франківську», надала консультації з приводу полегшення болю та усунення важких симптомів захворювання.

Особлива увага приділялась профілактиці вторинних захворювань. Після огляду лікар спільно з медичною сестрою та родичами звично обговорюють подальший план лікування підопічного, проводять навчання для родичів з питань домашнього догляду хворої особи.

«У своїй роботі ми переконані, що пацієнт має право знати свій діагноз і самостійно приймати рішення стосовно лікування, а також право вирішувати, яку саме якість життя він вважає за кращу. Для нас важливим є урахування поглядів самого пацієнта. Тому завданням мобільної бригади Карітасу разом з родичами розповісти підопічному про його хворобу і весь спектр медичних маніпуляцій, процедур, які будуть проведені», ? каже п. Інна.

У людини в останні дні життя зростає потреба в підтвердженні її значимості, любові, прощенні й примиренні з самим собою, з тими хто її оточує, в розумінні сенсу життя та смерті. На всі ці питання намагається надати відповідь о. Любомир – духівник місцевого Карітасу. Хворі підопічні визнають, що він для них є опорою та підтримкою.

Також, окрім кваліфікованої медичної та духовної підтримки, підопічні Карітасу в Івано-Франківську отримують і матеріальну допомогу у вигляді медикаментів, продуктових наборів, засобів особистої гігієни. Саме такий комплексний підхід, підтримка та постійна увага до підопічного та його родичів вселяє надію у завтрашній день, зберігає віру у свої сили та загалом сприяє наповненню життя змістом та сенсом.

Діяльність виїздної мобільної бригади Карітасу здійснюється за рахунок підтримки Карітасу єпархії Трір (Німеччина) та Карітасу архиєпархії Відня (Австрія).

Categories: Новини

Залишити відповідь