«З пустого дзбана не наллєш»: Карітас України надає супервізійну підтримку співробітникам

Вже понад десять років Карітас України практикує проведення супервізій для своїх працівників. Ці сесії надзвичайно ресурсні для фахівців, адже є профілактикою професійного вигоряння.

В умовах повномасштабної війни в Україні питання емоційної підтримки працівників є напрочуд актуальним, тож при плануванні проєктів Карітас намагається передбачити на це необхідні русурси та проводити групові супервізії на постійній основі.

До проведення таких групових зустрічей залучаються професійні супервізори психологи та психотерапевти. Ці заходи – дуже значуще джерело необхідної професійної підтримки, зокрема, для соціальних працівників та психологів, які мають невеликий досвід роботи.

«Супервізія від Карітасу – це місце, де можна поділитись радістю, розділити біль, побути в безпечному колі колег, намітити шляхи до зростання в професії», – зазначає менеджерка проєктів «Діти і війна: педагогічна та психосоціальна підтримка дітей, які постраждали від війни в Україні» та «Готуємо дітей до майбутнього» Ірина Пухняк.

На початку лютого у Львові відбулась супервізія для працівників, які працюють із дітьми та молоддю. Метою зустрічі було обговорити складнощі, виклики, важкі моменти в роботі спеціалістів, сприяти їхньому професійному зростанню та процесу професійної підтримки співробітників, опанувати ефективні практичні інструменти командної взаємодії.

«Ми чудово усвідомлюємо, наскільки велике навантаження зараз на соціальних працівниках, педагогах, психологах, які щоденно працюють із дітьми та дорослими, що переживають складні життєві ситуації, втрату та вимушене переселення, психологічну ізоляцію та інші складнощі, – зауважує Ірина Пухняк. Для того, щоб допомогти іншим, співробітникам Карітасу дуже потрібно мати можливість відновлюватись, отримувати допомогу та пораду в складних робочих випадках, а також сприяти розвитку їх потенціалу в особистісному та професійному життя».

Цього разу колеги з міст Тернопіль, Хмельницький, Одеса, Коломия, Борислав, Нововолинськ та Чернівці зустрілись з улюбленою пані Ларисою Дідковською, психотерапевтом, кандидатом психологічних наук, доцентом кафедри психології Львівського національного університету імені Івана Франка.

«Просто про складне – таким висловом можу охарактеризувати наші супервізії із Ларисою Іванівною, – зауважує Аліна Муц з Тернополя. – На таких зустрічах ми обговорюємо те, що кожного із нас найбільше турбує. Лариса Іванівна допомагає подивитись на ситуацію під іншим кутом, пояснює закономірні процеси у психіці дітей та дорослих, допомагає розібратись та розробити власні стратегії для вирішення свого запиту».

Після довгої перерви спричиненої пандемію COVID-19 та активною фазою війни, співробітники щасливі отримати можливість очної зустрічі, попрацювати в групі, отримати задоволення від живого спілкування, спільно обговорити бентежні питання, підтримати один одного.

«Зустрічі з командою у форматі супервізій та індивідуальних розмов – це дуже ефективний спосіб дізнатися, що відбувається в команді та що думає і відчуває співробітник, що саме його турбує в його професійній діяльності, а також простежити динаміку команди, – зазначає керівник напрямку по роботі з дітьми, молоддю та родинами Карітасу України Зоряна Лукавецька. Більше того завдяки таким очним регулярним зустрічам ми сприяємо створенню прямих стосунків між колегами з різних регіонів та своєрідної мережі взаємопідтримки».

Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати благодійний проект – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/