Image

Віцепрем’єрка Ірина Верещук познайомилася з роботою команд Карітасу в Хмельницькому та Житомирі

Триває евакуація людей з Донеччини, Харківщини та Херсонщини. Карітас України входить до складу Координаційного штабу з питань деокупованих територій створеного Кабінетом Міністрів України та безпосередньо залучений до евакуації і розміщення людей, надання їм необхідної гуманітарної допомоги, психологічної та юридичної підтримки. Координує свою діяльність в цьому напрямку з органами центральної і місцевої влади.

Віцепрем’єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук в рамках своєї робочої поїздки відвідала місця компактного проживання ВПО, якими опікується або допомогає Карітас Хмельницький та Карітас Житомир. Команди Карітасу поділилися  досвідом та напрацюваннями щодо підтримки ВПО, а також наголосили  на проблемних питаннях та викликах, з якими стикаються під час облаштування прихистків для вимушених переселенців. Озвучили подальші плани щодо підготовки до прийому нової хвилі людей із постраждалих від війни Харківської і Херсонської областей.

Разом з пані Іриною на Хмельниччину прибули понад пів сотні людей евакуйованих  із Куп’янська Харківської області, серед яких і люди з інвалідністю. Першу гуманітарану допомогу надав Карітас Хмельницький: продукти харчування, побутова хімія, гігієнічні набори для діток і дорослих. В ході зустрічі та спілкування із евакуйованими людьми соціальні працівники Карітасу Хмельницький  з’ясували потреби людей та можливості благодійного фонду в допомозі. Окрім гуманітарної допомоги, маломобільним людям Карітас Хмельницький надаватиме послугу соціального перевезення,  надасть кошти на оренду житла та забезпечить дровами на опалювальний сезон.

«Карітас Хмельницький з перших днів війни надає допомогу тим, хто вимушений покинути свої домівки і виїхати у безпечніші місця. Хмельниччина прихистила вже майже 150 тисяч ВПО і очікуємо збільшення їх кількості із настанням холодної пори року. Ми, як благодійний фонд, входимо у координаційну раду, яка створена владою і надаємо допомогу від екстреної, коли люди тільки приїжджають на Хмельниччину, до гарячих обідів, психологічного, юридичного супроводу, облаштування житла та підготовки до зими. Ми працюємо з усіма громадами області, бачимо ситуацію і виклики, з якими зустрічаються вимушені переселенці і громади, які їх прихистили. Разом із тим, ми не полишаємо роботу із тими вразливими категоріями людей, яким і раніше допомагали, бо постраждалих від війни значно більше, аніж тих, хто має статус ВПО. Індивідуальний підхід допомагає нам максимально задовольняти потреби, адже окрім продуктових наборів, засобів гігієни та побутової хімії люди дуже часто потребують психологічної та юридичної допомоги, звичайної людської підтримки. Загалом, від початку повномасштабного наступу Карітас Хмельницький надав допомогу понад 50 000 осіб, які втікали від війни. Тому ми тут, на Хмельниччині, як і всі осередки Карітасів по всій країні, служимо руками Бога на землі, які огортають теплом, допомагають у скруті та підтримують у важкі часи» – розповів під час зустрічі отець Іван Данкевич.

Багатогодинна тривога, під час масованих ракетних ударів 10 жовтня, застала віце-прем’єрку разом із обласною владою, командами Карітас Україна та Карітас-Житомир під час відвідин Андрушівської громади. Там, у соціальному гуртожитку, проживають внутрішньо переміщені особи з Бахмута, Бердянська, Херсона, Луганська. Карітас Житомир привіз переселенцям продукти харчування, гігієнічні набори та смаколики для дітей.

 «Зараз люди  потребують нашої підтримки і не лише матерiальної. Нам, щоб ефективніше надавати допомогу, дуже важлива співпраця з державною владою, їх довіра, а особливо – підтримка. Хотілося б, щоб це була справжня співпраця, а не обіцянки. Маємо сподівання, що нас почують!», -зазначив директор Карітасу Житомир, отець Олег Лучка.

Загалом на Житомирщині наразі проживає майже 70 000 переселенців. Наразі Карітас Житомир спільно з Карітас України виступають партнером держави у наданні допомоги та підтримці евакуйованих осіб з зони активних бойових дій.

За словами Ірини Верещук, на Хмельниччину планують евакуювати ще близько 20 тисяч вимушених переселенців, адже пережити зиму в деокупованих та майже знищених населених пунктах буде нереально.

«Бачимо, як місцева влада разом із благодійниками працюють у партнерстві. Докладають зусиль, щоб люди, які знайшли прихисток на Житомирщині, почували себе захищеними. Спільна боротьба на гуманітарному фронті – це складова формули Перемоги. Рухаємось далі! Ворогу нас не зупинити й не залякати!», – наголосила під час візиту Віцепрем’єр-міністр Ірина Верещук та подякувала командам Карітасу за допомогу і за швидку реакцію на виклики під час війни.


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати благодійний проект – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини

Залишити відповідь