Image

У Карітасі Полтава дітей ВПО навчають гончарству

У Полтаві для дітей внутрішньо переміщених осіб організували безплатний факультатив із гончарства. Вчать формувати вироби із глини та працювати на гончарному колі. Навчання організував благодійний фонд «Карітас Полтава», розповіла Суспільному координаторка проєкту Валерія Петько.

На занятті з гончарства Інна Давиденко з дітьми формує із глини фігуру у вигляді янгола. «На попередньому уроці ми приготували на гончарному крузі заготовочки у вигляді спіднички для нашого майбутнього янгола. Вони (заготовки – ред.) підсохли трішечки, і сьогодні, вони (діти – ред.) вже більш проліплювали скульптуру янгола – будували голову, крила і обличчя», – каже викладачка гончарства та образотворчого мистецтва БФ «Карітас Полтава» Інна Давиденко.

«У янгола є буси, трішки схожі на ґудзики, віночок, крильця хороші. А ще янгол співає», – говорить житель Харкова Андрій Гієнко.

Безплатний факультатив для дітей, які через війну вимушено переїхали до Полтави, влаштовують у рамках проєкту «Простір дружній до дитини». Його започаткував благодійний фонд «Карітас Полтава».

«У нас пройшов набір нових груп з вересня, і зробили по п’ятницях факультативи. Це факультативи: гончарство, прикладне мистецтво, образотворче мистецтво, християнська етика, основи юного мільйонера. У нас мовний клуб. І він ділиться на українську мову, і англійську. На гончарство у нас більше всього дітей», – розповідає координаторка проєкту «Простір дружній до дитини» БФ «Карітас Полтава» Валерія Петько.

Дітей учать працювати на гончарному колі. «Я робив мисочку та янгола. Мені це дуже подобається робити, хоч не з першого разу все вдається, але вдається потрішки. Притискати глину трішки лоскотно в руки», – каже житель Лисичанська Луганської області Єгор Максимов.

Заняття з гончарства влаштовують раз на тиждень. Кожне триває годину. «Воджу свого онука Андрія на урок з гончарства. Йому дуже подобається. Мій онук аутист, йому 12 років, але в нього великі досягнення, для аутиста в нього великі досягнення. І гончарство якраз допомагає йому. Він спілкується із своїми однолітками, з друзями, і він працює руками, моторика. Це для аутиста дуже важливо», – розповідає харків’янка Тетяна Маркова.

Відвідують факультатив з гончарства 20 дітей.

Джерело


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати наші благодійні проекти – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини

Залишити відповідь