Image

Прихисток

Прихисток: надано понад 500 тис послуг

Карітас України комплексно реагує на потреби громадян та громад в житловій сфері, які є наслідками російського вторгнення. Вже зараз пропонуємо стратегічні рішення для житлової сфери:

· Надання гідного, безпечного і комфортного місця проживання для внутрішньо переміщених осіб у колективних центрах. Лише цього року вже відремонтували 25 колективних центрів для ВПО і відповідно покращити умови проживання в них;

· Обладнання приміщень для тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб: організація місць для сну, приготування їжі, гігієни;

· Надання наборів для облаштування побуту (постіль, посуд, одяг, тощо);

· Грошові гранти на оренду житла. І тут є важливим, що ВПО не лише отримають кошти на оренду житла протягом 6 місяців, а й допомогу з пошуку достойного житла та встановленням цивілізованих відносин з орендодавцем.

· Цільові гранти на відновлення пошкодженого обстрілами житла. Дрібні і середні ремонти (заміна пошкоджених обстрілами вікон і дверей, ремонт даху) . В цьому році кількість відновлених домогосподарств вже наблизиться до 9 000. Громадяни мають можливість не лише скористатися ремонтними роботами від підрядників Карітасу, а й самостійно зробити необхідні роботи за кошти надані Карітасом України та донорами. Такий підхід до здійснення ремонтів сприяє оперативному реагуванню на потреби громадян і достатньо швидкому відновленні гідних умови для проживання постраждалих родини.

· Надання мешканцям прифронтових зон будівельних наборів для швидких ремонтів будинків і квартир пошкоджених обстрілами, поки немає можливості зробити ремонти.

· Відновлення соціальної інфраструктури в Харківській області і плани масштабувати таку допомогу громадам в інших регіонах у цьому і наступному році.

· Реалізація пілотного проєкту з встановлення комфортних 20 модульних будинків для на Київщині та Харківщина для сімей, що втратили житло внаслідок війни.

· Грошові гранти на компенсацію комунальних послуг протягом зимового періоду;

· Забезпечення сонячними станціями та генераторами, водонагрівачами, твердопаливними котлами об’єктів критичної інфраструктури (пологові будинки, лікарні, соціальні центри, ключові навчальні заклади, шелтори, де проживає багато переселенців), особливо за умов енергетичної кризи спричиненої обстрілами росії;

· Забезпечення твердим паливом на зиму (дрова, пелети) або видача грошового гранту на їх закупівлю.