Image

У Ніжині запрацювало соціальне таксі

З 1 грудня у Ніжині на Чернігівщині запрацювало соціальне таксі для людей з інвалідністю. Тепер до закладів їх відвозить та забирає спеціалізоване авто, подароване благодійниками. Загалом воно обійшлося у близько 15 тисяч євро – розповів керівник благодійного фонду “Карітас Чернігів” Роман Пушка.

13-річна Діана – вихованка Центру комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю “Віра”, що у Ніжині. Дівчинка разом з мамою вперше проїхались у соціальному таксі.

“Дуже довго цього чекали, тому що в реаліях нашого часу і в звичайний транспорт неможливо з візочком потрапити. Особливо взимку, коли така погода. І навіть при наявності свого автомобіля фізично дорослу дитину, ну, дуже важко. А так, за допомогою підйомника, – це значно полегшує життя таких мам, як я”, – говорить Світлана Царенко, мама Діани.

Світлана каже: щойно дізналась про послугу, одразу подала заявку. “Ми подаємо пакет документів в управління соціального захисту і потім уже особисто зв’язуємось з диспетчером благодійного фонду. І нас привозять, на котру годину нам треба, і потім відвозять додому”,– пояснює Світлана Царенко.

Тамара зі своєю донькою Аріною та іншими членами родини переїхали до Ніжина півтора року тому з Донецької області. Тепер Аріна також відвідує Центр комплексної реабілітації. Жінка каже: до цього на транспорт родина витрачала багато коштів. “З дитинкою на руках по маршруткам важко нам, доводиться – на таксі. І піднялись зараз тарифи дуже сильно: з опадами цими – в два рази, навіть, більше. Ми їздили – 55 гривень було, зараз – 120. Дуже це по фінансам важко. А дитина хотіла сюди ходити. А зараз – дуже раді і дякуємо, дякуємо велике”,– говорить Тамара.

За словами керівника благодійного фонду “Карітас Чернігів” Романа Пушки, щоб придбати таке авто, треба було знайти благодійників. “Я шукав тих людей, які могли би нас підтримати. Таким виявився Владика Богдан Дзюрах. Це екзарх для українців грекокатоликів у Німеччині і Скандинавії. І саме з ним ми почали спілкуватися про цю потребу. Пізніше був довгий процес вибору автомобіля, бо, насправді, це спеціалізований автомобіль. Мусить бути хороший підйомник, мусять бути всі ті технологічні моменти витримані, щоб було безпечне перевезення. Коли ми знайшли відповідний автомобіль, ми провели переговори, щоб його закупити. І в кінці 2022 року поїхали до Німеччини забирати. Його вартість приблизно 15 тисяч євро”,– говорить Роман Пушка.

Надалі планують збільшити кількість авто для соціального таксі у Ніжині. За словами міського голови Ніжина Олександра Кодоли, витрати на перевезення маломобільних жителів громади міська рада буде компенсовувати благодійному фонду. “Ми будемо утримувати соціальні послуги на належному рівні, і, більше того, ми їх розширяємо. Соціальне таксі – це приклад розширення соціальних послуг у Ніжинській громаді”, – каже Олександр Кодола.

Джерело: Суспільне Новини


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримати нашу діяльність з допомоги потребуючим – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини

Залишити відповідь