Image

Система обов’язкового соціального страхування в Німеччині

Медичне страхування (Krankenversicherung) є обов’язковим для всіх, хто проживає в Німеччині. 

Існує два види страхування:

– державне (gesetzliche Krankenversicherung GKV): таке страхування може отримати, як правило, кожен, хто подає заявку. Є можливість вибрати державну медичну страхову касу, оскільки на 2023 рік в Німеччині їх налічується 96.

– приватне (private Krankenversicherung PKV): є можливим для представників певних професій (державних службовців/Beamten, самозайнятих/Freiberufler, підприємців/Selbstständigen, студентів/Studenten), а також найманих працівників/Angestellten з високим доходом (не менше 66600 євро на рік).

Страхування від нещасних випадків (Unfallversicherung) існує двох видів:

– загальнообов’язкове державне (gesetzliche Unfallversicherung GUV) надає фінансову підтримку у разі травмування на роботі, по дорозі на роботу та з роботи, професійного захворювання. Не діє у вільний від роботи час, у відпустці та закордоном.  Немає можливості вибору, оскільки страхування відбувається автоматично.

– приватне (private Unfallversicherung) додатково до базових функцій державного страхування діє цілодобово у всьому світі, у вільний від роботи час, у відпустці. Особливо варто уваги особам з активним способом життя та захопленням з високим ризиком нещасного випадку.

Пенсійне страхування (Rentenversicherung) – чим більше та довше сплачуються внески в пенсійний фонд, тим вищою буде майбутня пенсія. 

Пенсійне страхування буває:

– загальнообов’язкове державне (gesetzliche Rentenversicherung) гарантує виплату пенсії за віком, у разі обмеженої працездатності або ж повної непрацездатності. Немає можливості вибору, оскільки страхування відбувається автоматично та забезпечується Deutsche Rentenversicherung DRV.

– виробниче пенсійне страхування (betriebliche Altersversorgung) добровільна справа керівників фірм.

– приватне забезпечення старості (private Altersvorsorge) особа вносить кошти на формування своєї майбутньої пенсії. Угода може передбачати одноразову або регулярну виплату особі після досягнення пенсійного віку.

Загальнообов’язкове державне страхування на випадок потреби у догляді (gesetzliche Pflegeversicherung) надасть фінансову підтримку, якщо в старості або через важку хворобу особа потребує допомоги та догляду сторонньої людини. 

Оскільки державне страхування на випадок довготривалого догляду часто не покриває всі витрати на догляд, можна додатково оформити приватне страхування на випадок потреби у догляді (private Pflegeversicherung).

Загальнообов’язкове державне страхування на випадок безробіття (gesetzliche Arbeitslosenversicherung) надасть фінансову підтримку, якщо особа залишилася без роботи. Немає можливості вибору, страхування проходить автоматично. 

Додатково можна оформити приватне страхування на випадок безробіття (private Arbeitslosenversicherung). Існує найдешевший тариф від 5 євро на місяць.

Внески соціального страхування повинен виплачувати не тільки працівник, а й працедавець. Це обов’язково за законом та автоматично розраховується працедавцем. Сума внесків залежить від брутто місячної зарплати працівника.

страхування                                              працедавець           працівник

медичне 14,6%                                                    7,3%                           7,3% 

пенсійне 18,6%                                                    9,3%                            9,3% 

на випадок безробіття 2,6%                             1,3%                            1,3% 

на випадок потреби в догляді 3,05%            1,525%                      1,525%

на особу без дітей (kinderlose) 3,40%           1,525%                        1,875%

від нещасних випадків                                   виплачує                   не виплачує

Детальну інформацію про обов’язкове соціальне страхування можна отримати за посиланнями: 

медичне страхування

пенсійне страхування

потреба у догляді

Якщо ви знаходитесь на території України.

Звертайтеся до наших фахів(чинь)ців та отримайте кваліфіковану консультацію

Маєте питання щодо легальних шляхів міграції до Німеччини? Пишіть нам

Всі консультації надаються БЕЗКОШТОВНО!

Важливо: Проєкт не є рекрутерським та не сприяє пошуку роботи за кордоном.

Проєкт «Обізнаний та готовий до Німеччини» реалізовується за підтримки Дияконії Баден-Вюртемберга


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати благодійний проект – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини

Залишити відповідь