Image

Сотня родин отримали компенсацію оренди житла від Карітасу Кам’янське

0 Comments

Через війну мільйони людей були змушені покинути свої домівки та шукати прихисток у інших, відносно безпечних містах. Тим часом, пошук та оплата житла наразі значна проблема для переселенців. У деяких випадках люди не мають на сьогодні достатньо коштів, щоб оплачувати навіть недороге житло, адже втікали з зони бойових дій, та не мали можливості взяти з собою навіть найнеобхідніше, а заощадження вичерпуються неймовірно швидко.

В рамках проекту з надзвичайного реагування103 родини вимушених переселенців отримали грошову компенсацію за орендоване житло від Карітасу Кам’янське.

Програма працювала для вимушених переселенців, які зареєструвалися та винаймають житло у місті Кам’янське та Кам’янському районі. Результатом роботи проекту стала значна кількість сімей, що отримують грошову допомогу за орендоване житло протягом 3-х місяців – серпень, вересень та жовтень.

Про процедуру надання компенсації розповідає соціальна працівниця Ольга Малюк, Карітас сплачує переселенцям орендну плату, яка вказана у договорі оренди без урахування комунальних послуг. За спожиті послуги люди сплачували самостійно. Спочатку до списку на відшкодування оренди житла були відібрані ті родини, які мали хоча б одну категорію вразливості: багатодітні сім’ї, сім’ї з маленькими дітьми, люди з інвалідністю, люди похилого віку. Пізніше в Карітасі реєстрували всіх, хто звернувся та мав всі необхідні документи для участі у програмі.

Максимальна сума, яку Карітас відшкодовує для однієї родини на місяць, становить 7 000 гривень. Важливою умовою отримання компенсації є наявність чеку про сплату за оренду та правильно вказані в реквізитах «платник» – переселенець та «отримувач» – орендодавець житла. На сьогодні Карітас Кам’янське вже здійснив оплату за програмою за другий передбачений місяць. А вже в середині вересня буде проводитися оплата за жовтень згідно наданих переселенцями чеків. На цьому етапі допомога буде вважатися завершеною.

До програми грошової допомоги на оренду житла переселенцям, що мають категорії вразливості, потрапила родина пані Надії та пана Василя з Авдіївки, які на початку квітня всією сім’єю знайшли прихисток у Кам’янському. Люди евакуювалися зі свого рідного міста, оскільки з початком повномасштабного російського вторгнення там вже відбувалися активні бойові дії, і з кожним днем людям загрожувала все більша небезпека.

Прибувши до Кам’янського, переселенці знайшли квартиру для оренди, втім, коштів дуже бракує, оскільки чоловік пані Надії має важке захворювання, а сама жінка – пенсіонерка з групою інвалідності. Разом з подружжям мешкають їх донька з 9-річним сином та онука-студентка.

«Спочатку гадали, що ми тут тимчасово, не більше двох-трьох місяців. Зараз розуміємо, що невідомо коли зможемо повернутися додому, оскільки, навіть якщо війна відступить від нашого міста, ніяких умов для проживання там немає: ні води, ні світла, ні газу, ні опалення. Все зруйновано…», – ділиться пані Надія.

Тим часом Ольга Малюк зауважує, що протягом дії програми команда Карітасу дуже багато позитивних та вдячних відгуків від вимушених переселенців, які дякували за всебічну підтримку та допомогу від Карітасу.


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати наші благодійні проекти – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини

Залишити відповідь