Image

«Заземліться і дихайте»: психологічна стійкість для кожного співробітника Карітасу України

0 Comments

Минуло понад пів року з початку повномасштабної війни в Україні, й всі ми дуже виснажені. Хтось відчуває хронічну втому, втратив ентузіазм та постійно перебуває у пригніченому настрої; хтось має порушення сну та розлади харчової поведінки, а є й такі, які мають труднощі з виконанням своїх професійних обов’язків.

Долати та попереджати ці труднощі, відновлюватись, налагоджувати нові стосунки, планувати та дивитись у майбутнє нині нам має допомагати психологічна стійкість.

Карітас України усвідомлює важливість психосоціальної підтримки співробітників у ці складні для країни часи, тому проводить системну роботу з метою попередження вигорання та надання підтримки фахівцям.

В середину серпня майже 60 працівників кризових центрів гуманітарних проектів Карітасу України з різних локацій, які безпосередньо працюють з особами, які постраждали від війни, зазнають впливу кризових подій, відвідали групові сесії психосоціальної підтримки та покращення психологічної стійкості.

Подібні тренінги та групові сесії для співробітників Карітасу України ще будуть проводитись, а поки всім співробітникам пропонуємо практикувати техніки стабілізації та відновлення, яким тренери навчали учасників.

Під час стресу та тривоги, в момент переживання важких емоцій для саморегуляції, самовідновлення та стабілізації важливо відновити контакт і спробувати повернутися в момент теперішнього. Серед вправ, які допоможуть це зробити, техніки «Заземлення» та повільного дихання.

«ЗАЗЕМЛЕННЯ»

Уповільніться і відчуйте контакт зі своїм тілом. Сповільніть дихання. Повністю звільніть легені. Потім дайте їм наповнитися повітрям якомога повільніше. Повільно притисніть ступні до підлоги. Повільно витягніть руки або повільно стисніть їх.

Наступним кроком на шляху до заземлення є концентрація на світі навколо вас. Зверніть увагу, де ви знаходитесь? Назвіть п’ять речей які ви можете побачити? Які три або більше звуки ви можете почути? Вдихайте повітря. Що ви відчуваєте? 

Зверніть увагу, де ви знаходитеся і що робите. Торкніться своїх колін, поверхні під собою або будь-якого предмета, до якого ви можете дотягнутися. Який він на дотик? Побачте світ навколо, відчуйте його та дійте відповідно до своїх життєвих цінностей. 

«Техніка повільного дихання»

Уповільніться. Сядьте прямо, притисніть ступні до підлоги. Зробіть повільний видих, потім повільний вдих. Ще більше сповільніть подих, намагайтеся дихати свідомо, з цікавістю, ніби ви дихаєте вперше.

Спробуйте дихати ще повільніше. Коли ви зробили повний видих, порахуйте до трьох 1…2…3…, перш ніж знову вдихнути. Помічайте, як повітря надходить і виходить із ніздрів, м’які рухи плечей та живота, як піднімається та опускається грудна клітка.

Важливо пам’ятати: якщо ви дихаєте важко або швидко, ви можете стимулювати паніку, занепокоєння, нудоту, запаморочення та стиснення в грудях, можете навіть задихатися. Якщо ви відчули хоча б один із вище перелічених симптомів, уповільніть дихання, робіть видих спокійно, а вдих – повільно та неглибоко. 


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати наші благодійні проекти – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини

Залишити відповідь