Image

Організувати дітям дозвілля  – найкраща підтримка в часи нестабільності та викликів

0 Comments

Психолог Карітасу Краматорськ Марина Мартиненко отримала підтримку від Офісу Дій в рамках стипендіальної програми, метою якої є сприяння сталому розвитку ініціатив та громадських діячів в умовах нових викликів. В межах цієї програми спеціаліст продовжує працювати з родинами переселенців в місцях локального поселення ВПО м. Червонограда Львівської області.

В процесі роботи з дітьми та родинами переселенців, опираємося на важливий досвід роботи з родинами в зоні бойових дій на сході України, який отримували протягом 4 років. Використовуємо перевірені та дієві методики як то «Безпечний простір» НаУКМА- корекційно-розвиткова програма формування стійкості до стресу у дітей дошкільного віку та школярів. Ця програма показала себе, як ефективний інструмент, який охоплює 7 блоків, для трьох вікових груп. Стрес сам по собі – не хороший, і не поганий, стрес – це природний механізм, що переводить тіло та розум у “режим бойової готовності”. Знайти шляхи, як наповнити себе ресурсом, щоб бути спроможним долати життєві виклики – цьому вчимо дітей на заняттях.

Важливим є те, що дітям треба дати час на адаптацію та з розумінням поставитись до їхніх переживань та поведінки, яку вони демонструють як відповідь на події, які вони пережили та переживають зараз. Створення середовища безпеки, творчості, гри та прийняття – крок для покращення цього процесу.

Усі діти заслуговують на середовище, яке задовольняє їхні потреби бути здоровими, відчувати себе безпечно. Активності у безпечному середовищі допомагають хлопчикам і дівчаткам налагодити позитивні стосунки з однолітками та подолати стрес.

Слід зазначити, що гра, як інструмент для роботи з дітьми, які пережили стрес є неоціненною. Використання образів в грі має низку психологічних переваг. По-перше, створюються найбільш благополучні умови для особового зростання дитини, змінюється відношення до свого “Я”, підвищується рівень самоприйняття. Цьому сприяють обмеження перенесення емоційних переживань дитини, пов’язаних з низькою самооцінкою, невпевненістю в собі, неспокоєм про себе, зменшується напруженість, з’являється можливість екологічно проживати різні емоції (агресію, наприклад). Використання ігор в роботі психолога цінна й тим, що дозволяє побачити, з чим в грі асоціюється у дитини травма, проблема, досвід минулого, що заважає йому нормально жити.

Велика вдячність Офісу Дій за можливість у межах стипендіальної програми підсилити як проєкт, спрямований на допомогу родинам ВПО так і можливість для здобуття нових навичок, побудови нових зв’язків, саморозвитку. Заплановані активності реалізовуються згідно з планом та в повному обсязі.


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати благодійний проект – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини

Залишити відповідь