Image

Міжнародна відповідь на війну – зустріч партнерів Карітасу

0 Comments

13-15 червня команда підтримки реагування на надзвичайні ситуації Карітасу та їх партнери в Польщі та Україні провели зустріч у Варшаві. У відповідь на заклик Карітасу України та Карітасу Польщі, організації Карітас з усього світу засвідчили свою підтримку з реалізації програм допомоги постраждалим від війни в Україні.

У зустрічі партнерів взяли участь понад 50 делегатів від організацій, що входять до мережі Карітасу Європа та ширшої конфедерації Caritas Internationalis, які підтримують гуманітарну допомогу в Україні та Польщі. Це можливість разом обміркувати поточний стан реагування на кризу та спланувати наступні кроки.

З презентаціями проектів які впроваджуються в України виступили представники Карітасу України та Карітасу Спес.

Забезпечення безпечного притулку постраждалим від війни, продовольча допомога та підтримка у сфері охорони здоров’я – ось завдання, які ставить перед собою Карітас України на найближчі місяці. З початку війни організація вже допомогла понад 1 000 000 осіб.

«Наші бенефіціари отримали понад 664 тис. продуктових та понад 268 тис. гігієнічних наборів. Медичну допомогу надано майже 33 тис. осіб, безпечний притулок – 27 тис., психологічну підтримку – майже 9 тис. потребуючих», – розповів Григорій Селещук, керівник гуманітарного відділу Карітасу України. «Хоча всі ми хочемо повернутися до нормального життя, ми повинні пам’ятати, що війна все ще триває в багатьох регіонах нашої країни. Ми бачимо потребуючих – це найбільша мотивація працювати не лише в Карітасі, а й у будь-якій гуманітарній організації. Ми вже почали переходити від реагування на надзвичайні ситуації до планових дій. Ми знаємо, які потреби, і намагаємося на них реагувати», – резюмувала Тетяна Ставнича, президентка Карітасу України.

Частиною Партнерської зустрічі став Благодійний форум за підтримки Bank Pekao S.A. Foundation,– конференція за участю експертів з питань державного управління, недержавного сектору та бізнесу. У першій частині учасники підсумували поточну діяльність з надання допомоги українським біженцям у Польщі. Обговорювали потенціал, а також труднощі інтеграції біженців у польське суспільство, а також сфери міжгалузевої співпраці у наданні допомоги.

На сьогодні сукупна вартість допомоги наданої постраждалим від війни склала понад 140 мільйонів злотих (включаючи засоби гігієни, медичні товари, ліки, інвалідні візки, генератори електроенергії та багато іншого). Серед заходів – запуск логістичних центрів для ефективної передачі допомоги Україні. Найближчим часом Карітас Польщі планує організувати літні канікули для українських дітей та запустити в Україні програму грошової допомоги, подібну до програми «Сім’я для сім’ї», яка впроваджується на Близькому Сході, вартістю 1 мільйон євро, а також проект надання психологічної допомоги (також вартістю 1 млн євро).

Президент Карітасу Польщі о. д-р. Марцін Іжицький також повідомив про запуск Центрів для мігрантів та біженців у Польщі, де біженці з України знаходять підтримку (матеріальна допомога, підтримка у пошуку роботи, тощо). Він пояснив, що швидке реагування на гуманітарну кризу в Україні стало можливим завдяки мережевій структурі «Карітас», що базується на спільній роботі парафіяльних та єпархіальних підрозділів, які працюють у міжнародних федераціях Caritas Europa та Caritas Internationalis. «Ми можемо наперед планувати нашу підтримку, і вона буде ефективною», – пояснив директор Карітасу Польщі.

Війна в Україні швидко перестала мати суто регіональний розмах, її соціальні, політичні та економічні наслідки відчуваються і будуть відчуватись у всьому світі. Її міжнародний контекст, включаючи прогнози соціально-економічних питань, поточні та майбутні пропозиції щодо відповідей, обговорювали під час другої частини Благодійного форуму о. В’ячеслав Гриневич (директор Карітасу Спес), Тетяна Ставнича (президент Карітасу України), Марія Німан (генеральний секретар Карітасу Європи) та Девід Томас (менеджер програми Всесвітньої продовольчої програми в Україні). Теми обговорення включали продовольчу кризу та наслідки напруженості ланцюгів поставок на широку міжнародну спільноту. У висновках акцентовано увагу на необхідності посилення міжнародного співробітництва, у тому числі пошуку нових каналів розподілу продовольства, в умовах загроз постачанням продовольства з України та в Україну, спричинених війною і, зокрема, блокадою чорноморських портів.


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати благодійний проект – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини

Залишити відповідь