Image

Карітас Кривий Ріг допомагає з ремонтом житла постраждалим від російських обстрілів

При Українській греко-католицькій церкві в Кривому Розі працює благодійний фонд, що допомагає внутрішньо переміщеним особам або тим хто постраждав від ракетних ударів у нашому місті та людям вразливих категорій: пенсіонерам, багатодітним родинам. Крім гуманітарної фонд надає і фінансову допомогу. В рамках проєкту цільову грошову допомогу надавали для ремонту житла.

Майже кожного дня постраждалі від війни люди приходять до парафії УГКЦ Святого Миколи Чудотворця за допомогою. Благодійний фонд «Карітас Кривий Ріг» надає допомогу внутрішньо переміщеним людям, тим кому ракети зруйнували житло та категорії вразливих людей: пенсіонерам, багатодітним родинам, особам з інвалідністю 1, 2 групи. Щоб отримати допомогу, потрібно мати при собі оригінали документів, що підтверджують пільгову категорію.

«В рамках проекту, який діє при Карітасі надається цільова грошова допомога, яка направлена на ремонт житла постраждалим особам. Карітас Кривий Ріг співпрацює разом з Карітасом України і іншим організаціями, великими благодійниками. Також від парафії знаходимо благодійників, які нас спонсорують», – розповідає представниця фонду Катерина.

Фонд допоміг близько 300 домогосподарствам на Дніпропетровщині. А у Кривому Розі 50 домогосподарств отримали кошти на ремонт після «прильотів» у січні, зараз зареєструвалося на отримання у Карітасі 20 власників зруйнованих помешкань після нещодавнього обстрілу.

До фонду звернувся і 81-річний Микола, його квартира постраждала від прильоту в сусідній будинок. «Я в ліжку лежав. Як шарахнуло, на кухні обвалилося, я перелякався. Підійшов до вікна, воно розбите, вивалилось, скло всюди. Дивлюсь на той будинок, а там все горить до 5 поверху. Вогонь всюди, вперше таке бачу, жах», – згадує Микола.

Приводити квартиру до ладу пенсіонерові допомагала вся родина: діти, онуки. Тиждень прибирали затуляли вікна. Миколі потрібно замінити лише вікно та балконний блок, з усім іншим допомогли рідні.

Чоловік зареєструвався, згодом до нього прийдуть представники фонду, прорахують вартість робіт, після надання грошей допоможуть організувати встановлення. Так фонд і допомагає, і контролює аби виділені кошти пішли саме на ремонт. Сума компенсації – індивідуальна для кожного випадку.


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати благодійний проєкт – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини

Залишити відповідь