![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2020/05/CHernivtsi.jpg)
Новий рентген-апарат, що благодійники придбали для Чернівецької обласної дитячої лікарні, має компактні розміри та унікальну систему позиціонування. При своїй вазі в близько 140 кг мобільний рентген DM-100MR вузький по ширині (близько 0,5 м) і має великі основні колеса, що дозволяє з легкістю маневрувати всередині лікарні.
8 травня 2020 року, до Чернівецької обласної дитячої лікарні благодійники з Карітасу передали сучасний портативний рентген-апарат в межах реалізації акції «Червоне-Біле-Червоне». Перед передачею, медичне устаткування освятили.
![](https://i2.wp.com/caritas.ua/wp-content/uploads/2020/05/photo_2020-05-08_14-04-40.jpg?fit=640%2C479)
Акція «Червоне-Біле-Червоне» покликана надати медичним установам Чернівецької області найнеобхідніші засоби для подолання кризи, спричиненої COVID-19. Координує проєкт Посольство Австрії в Україні разом із Торговим відділом установи та Карітасом Австрії.
На заході були присутні:
Дзвінка Чайківська – Генеральний Секретар Карітасу України
Владика Йосафат Мощич – єпископ Чернівецької єпархії УГКЦ
о. Сергій Триф’як – директор Карітасу Коломия
о. Василь Гасинець – директор Карітасу Чернівецької єпархії УГКЦ
Анатолій Козак – програмний директор Карітасу України
Обійшлося таке обладнання в 21 тисячу євро
«Це благодійна допомога від міжнародних організацій, які працюють тут в Україні. Звичайно, маючи обладнання, ми можемо зробити дуже багато, але головне – це лікарі, їх щоденні зусилля та тяжка праця. Ми переконані, що наші лікарі, наші фахівці-медики – найкращі в світі. Адже працювати без такого захисту та устаткування, яке має весь сучасний світ – набагато складніше. Бажаю міцного здоров’я лікарям, їх пацієнтам та щоб це обладнання слугувало якомога довше», – сказала Дзвінка Чайківська під час передачі обладнання.
![](https://i0.wp.com/caritas.ua/wp-content/uploads/2020/05/IMG_2006-scaled.jpg?fit=640%2C480)
![](https://i2.wp.com/caritas.ua/wp-content/uploads/2020/05/IMG_2028-1-scaled.jpg?fit=640%2C480)
Наразі в інфекційному відділенні інтенсивної терапії є двоє діток у вкрай важкому стані, каже лікар Чернівецької обласної дитячої лікарні. А тому нове обладнання стане в нагоді вже сьогодні. Обійшлося таке обладнання в 21 тисячу євро.
Благодійний фонд Карітас України і раніше долучався до допомоги медзакладам області. Так, на початку пандемії забезпечували переважно засобами захисту.
Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати благодійний проект – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/