Image

Взаємодія заради стійкості: у Стрийському Карітасі відбувся локальний форум соціального служіння

В середині січня в Центрі Шептицького, що діє при Українському католицькому університеті, відбувався Всеукраїнський форум соціального служіння. Тема, що об’єднала там понад 200 учасників, – «Взаємодія заради стійкості». Його ціль – обговорити розвиток соціального служіння, важливість локальних ініціатив, поділитись досвідом, успішними кейсами та труднощами. Продовжуючи обговорення цієї теми, Карітас Стрий, як і інші осередки фонду по всій Україні, провів форум вже на локальному рівні. На заході зібралось 50 учасників з 8 парафій Стрийської єпархії.

Форум розпочався зі спільної Літургії у храмі св. свщмч. Йосафата Кунцевича. Після реєстрації учасників відбулось відкриття, форуму, на якому  виступили владика Богдан Манишин, єпископ-помічник Стрийської єпархії, Галина Бордун, Голова Координаційного центру допомоги цивільному населенню при ЛОВА, Володимир Швед, Заступник голови Стрийської РВА, та Ганна Гоменюк, керівниця програми соціальної згуртованості в Карітас України.

В часі панельної дискусії обговорювали виклики, які постали перед соціальним служінням з початком повномасштабного вторгнення, ділились досвідом їхнього вирішення та окреслювали передумови справді ефективного служіння потребуючим. Зокрема, важливим є глибинне розуміння потреб бенефіціарів, готовність шукати ресурси для творення бажаних змін та мати відкриті на допомогу ближньому серця.

Друга частина форуму була присвячена презентації соціального служіння, що здійснюється на парафіях Стрийської єпархії. Учасники, які пройшли навчання на Соціально-освітній волонтерській Академії «СОВА» та отримали гранти на реалізацію своїх проектів, розповіли, що вдалося зробити на кожній із парафій. Таких парафій було 8:

Парафія св. Апостола Филипа с. Хишевичі – проєкт Простору для дітей із вразливих категорій;

Храм свв. безсрібників і чудотворців Косми і Дам’яна у Ходорові – встановлення дитячого майданчика при храмі;

Парафія Покрови Пресвятої Богородиці с. Гірське – відкриття благодійної кухні для потребуючих;

Парафія св. апостолів Петра і Павла м. Комарно – виробництво сухих борщів;

Парафія Покрови Пресвятої Богородиці у с. Переможне – залучення ВПО у громаду, творення добрих справ із місцевою молоддю та покращення психологічного стану людей старшого віку;

Парафія свщмч. Йосафата с. Жирова – облаштування Простору для дітей та молоді;

Парафія св. ап. Івана Богослова в с. Суховоля – відкриття соціальної пральні;

Парафія Архистратига Михаїла в с. Журавно – Студія психологічної та освітньої підтримки «Сонце в серці».

Підсумував форум соціального служіння директор Стрийського Карітасу такими словами: «В основі логотипу Карітасу хрест. Найперше маємо вдивлятись в нього. Гранти та проєкти мають випливати з нашого бажання послужити зі щирим серцем ближнім. Якщо ми цього справді хочемо, то з Божою поміччю та підтримкою один одного все обов’язково вийде», – сказав о. Володимир Мамчин.

Categories: News | Новини