Image

На Закарпатті відбувся літній табір для ВІЛ-позитивних дітей та їх батьків

0 Comments

20.07.2011
З 11 по 16 липня на Закарпатті відбувався літній табір і спеціальний тренінг для ВІЛ-позитивних дітей та їх батьків/опікунів. Захід був організований в рамках проекту «Позитивне життя для позитивних дітей» Всеукраїнською мережею ЛЖВ за фінансової підтримки Sidaction. Участь у заході стала можливою для ВІЛ-позитивних дітей віком 12-15 років та їх батьків з усіх куточків України. Зокрема, до табору долучились декілька дітей, якими опікується одеський Карітас.

За оцінками експертів Всесвітньої організації охорони здоров’я сьогодні 730 тисяч людей живуть з ВІЛ/СНІДом у Західній та Центральній Європі, і ще понад півтори мільйони – в сусідніх країнах Східної Європи та Центральної Азії.

Україна при цьому посідає одне з перших місць по пандемії ВІЛ/СНІДу у всьому світі, – лише за офіційними даними 200 тис. українців є ВІЛ-інфікованими. Проблема ВІЛ/СНІДу торкається відтак не поодиноких людей чи певних прошарків соціуму, а всього суспільства: бідних і багатих, іноземців і місцевих жителів, чоловіків і жінок, людей похилого віку, дітей і молоді, людей різних професій, віросповідання і національної приналежності.

Координатор проектів одеського Карітасу Світлана Тоніна розповідає: «Мета літнього табору на Закарпатті для ВІЛ-позитивних дітей та їх батьків/опікунів була подвійною. Для дітей і підлітків – сприяти формуванню відповідального ставлення до свого здоров’я і здорового способу життя (включаючи і статеве виховання), допомогти сформувати активну життєву позицію і позитивне мислення.
Для батьків же захід став цінним в тому значенні, що практично і доступно показав, як найкращими методами формувати взаєморозуміння, встановити і розвивати люблячі і відкриті стосунки з дітьми. Спеціальні тренери професійно пояснювали і підводили до усвідомлення власної ролі у житті ВІЛ-інфікованої дитини, підбадьорювали і вчили відповідальному батьківству, позитивному мисленню».

Загалом на таборі були присутні близько 40 осіб, в тому числі 15 ВІЛ-позитивних дітей. Відбувався він в мальовничій місцевості ? селі Шаяни Хустського району Закарпатської області. Програма табору була сповнена розваг, ігор і купання в басейні, екскурсії на страусину та оленячу ферми, походів в ліс і гори, відвідини замку, старовинних церков, пілкування.

І що найважливіше, – уся атмосфера і складові цього відпочинку були якісно спрямовані на те, щоби допомогти дітям і підліткам усвідомити свою унікальність, власні ресурси та можливості щодо формування активної життєвої позиції на порозі дорослого життя.

Матір одного із учасників табору ділиться враженнями: «Ця поїздка до Мукачевого стала дуже цінною для мене. Моя дитина має ВІЛ-інфекцію, і наш спосіб життя, побут докорінно відрізняються від більшості інших сімей. На цьому таборі нас навчили, як підвищити самооцінку себе і своєї дитини, як знайти вирішення специфічним питанням, які виникають у підлітковому віці, як краще пізнати і розуміти внутрішній світ дитини. Усе це неймовірно потрібно мені щодня в спілкуванні і вихованні мого сина. Дякую Карітасу і організаторам табору!». Ми отримали море позитиву».

Categories: Новини

Залишити відповідь