Image

Проблема ВІЛСНІДу в Україні

0 Comments

В Донецьку відбувся міжнародний День памяті померлих від СНІДу
22.05.2011
Акція «День памяті померлих від СНІДу», яка відбулась 15 травня в парку ім. Щербакова в Донецьку, зібрала чимало уваги громадськості і стала частиною всеукраїнських заходів,

присвячених
темі СНІДу. Карітас Донецьк щороку приймає активну участь в таких
заходах і цього разу також долучився до підтримки людей, які живуть з
ВІЛ і яких вже немає серед живих. 
 
В цей пам’ятний день багато українських міст було вкрито квілтами (меморіальним полотном) у вигляді полотна зі списком імен людей, що померли від СНІДу. У Києві на Михайлівській площі був найбільший квілт, загальною площею близько 300 квадратних метрів, створений з полотен з усіх куточків України. Цей квілт – символ скорботи та великої трагедії наслідків епідемії, яка забрала життя майже 21 000 українців. Багатокольорова мозаїка квілту краще будь-яких слів показує, що СНІД може торкнутись кожного, в незалежності від віку, статі, національності та способу життя.
«Щодня СНІД забирає життя восьми українців. Ми втрачаємо молоде пооління – майбутнє нашої держави, адже більшість людей, чиї життя забирає СНІД – це молоді люди віком 25-49 років», – говорить Лілія Підкопаєва, олімпійська чемпіонка, Посол Доброї Волі в Україні з питань ВІЛ/СНІДу.

Також в цей день у Донецьку відбулись піша хода із квілтом, концерт, роздача інформаційних матеріалів на тему ВІЛСНІДу.

Основною причиною великої кількості смертей, – кажуть медики і правозахисники, – є ігнорування державою проблеми ВІЛ/СНІДу та недостатнє фінансування закупівлі ліків для ВІЛ-позитивних людей. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я із 92 000 людей, які потребують лікування на сьогодні, лише 22 000 його отримують. Інші ж 70 000 українців, яким гостро необхідне лікування – не отримують його через відсутність фінансування держави.

«Сьогодні існує безліч міфів про високу вартість лікування ВІЛ/СНІДу та його раціональність. Мало хто знає, що мінімальний курс АРВ-терапії в Україні коштує $234 на рік, що дорівнює 1872 грн., або 5 грн. 13 коп. на день, – говорить Володимир Жовтяк, Голова Координаційної Ради ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛСНІД».

«Забезпечення всіх ВІЛ-позитивних людей АРВ-терапією – обов’язок держави, закріплений Законом України, який на сьогодні, на жаль, не виконується. Наслідки цього ми можемо зокрема на такій акції – це десятки тисяч наших друзів та близьких, які заплатили власним життям за бездіяльність держави», – зауважує Світлана Віхтинська, працівник Карітасу Донецьк.

Карітас Донецьк намагається всіляко допомагати ВІЛ-інфікованим людям, надає їм матеріальну і соціальну допомогу, підтримує психологічно і морально. Також ведеться просвітницька робота, адже насамперед ми повинні усвідомити, що таке СНІД і як можна убезпечити себе від цього захворювання, так само нам нині необхідно подолати упередження щодо ВІЛ-позитивних осіб.
 

Categories: Новини

Залишити відповідь