Image

Як уберегтись від небезпечних інфекцій?

0 Comments

В Києві обговорено питання розповсюдження небезпечних інфекцій серед підлітків
20.05.2011
11 травня у приміщенні Київської міської державної адміністрації відбулося засідання міського круглого столу на тему «Проблеми

соціалізації та профілактики розповсюдження соціально-небезпечних інфекцій в середовищі вуличних підлітків та молоді м. Києва».
 
Такий захід був присвячений темі впровадження в Києві програм профілактики соціально небезпечних інфекцій серед вуличних підлітків та представників їх соціального оточення. Адже статистика свідчить, що кількість таких дітей нині в Україні не зменшується, а робота по захисту і соціалізації такої соціальної категорії ведеться насамперед не державними службами, а  завдяки роботі благодійних фондів, громадських організацій, церковних спільнот.

Організаторами круглого столу виступили Київський міський центр соціальних служб сім’ї, дітей та молоді та Міжнародний благодійний фонд «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні». Крім працівників державних структур, до участі в заході були запрошені представники неурядових організацій, у тому числі і Карітас Київ, що впродовж багатьох років активно працює в сфері соціалізації вуличних дітей і молоді.

В ході роботи круглого столу було представлено результати досліджень з оцінки чисельності дітей та молоді віком 10-19 років, що відносяться до груп ризику, та заслухано рекомендації щодо організації роботи з профілактики ВІЛ-інфекції серед підлітків (UNICEF, Український інститут соціальних досліджень ім. О. Яременка).

 
КМЦСССДМ поділився своїм досвідом вуличної профілактичної роботи з підлітками груп ризику в контексті проблем ВІЛ/СНІД за технологією мультидисциплінарних команд. Представники МО «Право на здоров’я», яка виступає партнером Карітасу Київ у кількох проектах («Впровадження просвітницько-профілактичних тренінгових занять «Сходинки» серед підлітків груп ризику», «Центр допомоги дівчатам та молодим жінкам у складних життєвих обставинах»), доповіли про досягнення у рамках спільної діяльності у 2011 році. Також захід дав можливість поділитись напрацюваннями і досвідом.
 
«Акцентованої уваги до включення в систему профілактичної роботи безпритульних, бездоглядних підлітків, підлітків-споживачів наркотиків ін’єкційним шляхом, осіб від 14 до 19 років, які надають комерційні сексуальні послуги , практикують ризиковану сексуальну поведінку, раніше в країні та Києві не приділялось. І це є великою проблемою і викликом для нашого суспільства. Фактично існуюча мережа послуг з первинної, вторинної та третинної профілактики не була націлена на підлітків. Необхідна системна, координована робота з цією категорією з дотриманням базових принципів анонімності, конфіденційності, дружнього підходу», – зазначає Ольга Байдарова, координатор проекту “Мобільна робота з молоддю в Україні”  з Карітасу Київ.

На завершення учасники розглянули проект резолюції засідання круглого столу, покликаної сприяти консолідації зусиль, спрямованої на покращення соціального становища вуличних підлітків та молоді, забезпечення їх лікування та соціального супроводу. 

Categories: Новини

Залишити відповідь