Image

Сьогодні відзначають Європейський день боротьби із торгівлею людьми

0 Comments

Європейський день боротьби з торгівлею людьми започаткований 18 жовтня 2007 року Європейським Парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.

Торгівля людьми є глобальним злочинним бізнесом, сучасною формою рабства, що грубо порушує права людини. Ця діяльність є найшвидше зростаючою кримінальною діяльністю у світі.

За оцінками Міжнародного центру із запобігання злочинності ООН, щорічний грошовий обсяг за даний транснаціональний злочин становить 30 мільярдів доларів на рік, що робить його другим за величиною після торгівлі наркотиками.

Україна була серед перших країн у Європі, яка у 1998 році встановила кримінальну відповідальність за торгівлю людьми. У Кримінальному кодексі України покарання за торгівлю людьми передбачено статтею 149, яка визначає ці злочинні дії як вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації,  з використанням примусу, або шляхом підкупу третьої особи, яка контролює потерпілого, для отримання згоди на його експлуатацію.

З травня 2016 року Карітас України реалізовує проект «Підтримка діяльності консультативних центрів для людей, що потерпіли від торгівлі людьми», метою якого є сприяти соціальній та професійній інтеграції жертв торгівлі людей та запобігання торгівлі людьми шляхом надання послуг з консультування для потенційних жертв,  особливо трудових мігрантів, дітей та груп ризику. Проект діє у Львівській, Івано-Франківській, Київській, Одеській та Харківській областях.

З вересня 2018 року Карітас України розпочав проект «Соціальна допомога жертвам торгівлі людьми в регіонах України, що є в зонах збройного конфлікту» ще у трьох містах на Сході України, а саме в Запоріжжі, Маріуполі та Краматорську.

Цього року Карітас України знову долучається до міжнародної акції Хода за свободу (Walk for Freedom), приурочену до Європейського дня боротьби з торгівлею людьми.

Наразі вже зареєстровано 18 міст України, де цього року буде проведено акцію Walk for Freedom.

У Вас є можливість долучитись до ходи у своєму місті чи області. Запрошуємо Вас перейти за посиланням https://www.a21.org/content/walk-home/gpsgiw та знайти найближчу до Вас локацію.

Там же на Вас чекає інформація про час та місце зустрічі.

Categories: News | Новини
uk Ukrainian
X
%d bloggers like this: