![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2021/09/242116024_2819485994938692_2454862924433029869_n-e1631701247317.jpg)
Я люблю працювати з дітьми. Відверте спілкування, цікавість до нового, деяка невпевненість і згодом радість створення. Майстер-клас «Чудо-лялька», який відбувся у Первомайській та Єлизаветинській локаціях тому підтвердження.
Знайомство з історією виникнення та значення для людства первинної ляльки заставило замислитись про себе, про свої бажання, мрії та сподівання. Лялька-мотанка – це українська народна лялька та оберіг. Під час створення такої іграшки важливий стан та налаштування. Майстриня передає ляльці свій настрій, думки та енергію.
«Я не вмію! В мене не виходить!», – а потім «Ви можете мені допомогти?», «Давай, я тобі допоможу», – це вже один одному. Так важливо навчитися просити про допомогу та допомагати іншим. Відчути себе чарівником: сильним, вмілим, рішучим. І де поділись тривожність та невпевненість? З’явилось розуміння – «Я можу!».
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2021/09/241892232_2819486024938689_1822481855717381417_n-1024x768.jpg)
Під час спільної роботи в дитячих руках народилося справжнє диво – лялька! Лялька є оберегом, й іграшкою, й подружкою. Ляльки у вигадливих сукенках, з дивовижними зачісками милували око. Кожна іграшка ексклюзивна, чесна, тепла, зворушлива, незабутня. Скільки радості було у кожного, коли з різнобарвних клаптиків тканини з’явились маленькі красуні! А головне – власноруч зроблені! У кожній своє ім’я, свій характер. І якось непомітно почалась гра. Красуні вже зазбиралися на гулянку, заговорили про прикраси, частування та історії.
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2021/09/241873325_2819486088272016_3754802483213528976_n.jpg)
Разом весело! Після завершення роботи відбулося чаювання зі шоколадо-смаколиками.
Дякуємо нашому проекту “Стійкість і розвиток” за простір душевного спілкування, підтримки та піклування.
Наталя Анісімова, психолог проекту “Психосоціальний супровід (ПСС) для дітей та батьків/опікунів у буферній зоні на сході України”
Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати благодійний проект – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/