Image

“Обізнаність рятує життя”. У Франківську провели акцію до Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми

“Обізнаність рятує життя” — вісім інформаційних кубів з історіями вісьмох людей, які стали жертвами торгівлі людьми, розмістили на Вічевому майдані в Івано-Франківську. Акцію приурочили до Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми, який відзначають 30 липня.

“Це — інсталяції, що висвітлюють всебічну інформацію: і індикатори, і маркери безпеки, і контакти, і історії людей, які вже стали жертвами торгівлі людьми”, — пояснює завідувачка відділу надання допомоги постраждалим від торгівлі людьми благодійного фонду “Карітас Івано-Франківськ” Ірина Загурська.

У межах акції “Обізнаність рятує життя” франківцям роздавали інформаційні листівки та розповідали, як не потрапити в рабство. Дорослі могли пройти онлайн-квест “Безпечне працевлаштування”, а діти — погратися в інформаційні ігри “Галопом по Європі” і “Ліза та її друзі подорожують світом”.

За словами Ірини Загурської, у 2023 році благодійний фонд “Карітас Івано-Франківськ” допоміг 32 постраждалим від торгівлі людьми та експлуатації. Це — 19 жінок, 12 чоловіків та одна дитина. Директор фонду отець Володимир Чорній додає: загалом з 2004 року фонд надав допомогу майже трьом сотням людей.

“Є різні види цього ганебного явища. Ми надавали допомогу тим людям, які вирвалися, щоб їх соціалізувати та підтримати психологічно, юридично, медично. Якщо людина втратила здоров’я, ми можемо надати їй можливість перекваліфікуватися, закупити речі, щоб вона могла відкрити свою справу. А також підтримуємо і супроводжуємо”, — розповідає отець Володимир Чорній.

У 2023 році прикарпатські поліцейські передали до суду чотири кримінальні справи щодо торгівлі людьми. Це — вдвічі більше, ніж у 2022 році, каже начальник відділу міграційної поліції в Івано-Франківській області Юрій Довган.

“Упродовж цього року викрили чотири кримінальні правопорушення. Їх скерували до суду за ст. 149 ККУ. Два порушення пов’язані із сексуальною експлуатацією жінок, яких вивезли до Польщі та Німеччини. Також кримінальна справа, пов’язана з діяльністю порностудії в Івано-Франківську й експлуатацією жінок та чоловіків там”, — каже Юрій Довган.

За словами заступниці голови обласної військової адміністрації Людмили Сірко, у 2023 році статус постраждалої особи від торгівлі людьми отримали двоє жителів Івано-Франківщини. Вона також додала: з 2012 року до департаменту соціальної політики ОВА звернулися 46 людей, з них 28 — отримали такий статус.

“Якщо людину визнали жертвою торгівлі людьми, їй призначать одноразову матеріальну допомогу. Сума залежатиме від категорії: чи це дитина, чи дорослий. Це — три прожиткові мінімуми від 6 до 8 тис. грн”, — говорить Людмила Сірко. З її слів, за останні 30 років внаслідок торгівлі людьми постраждали понад 300 тисяч громадян України.

Джерело: Суспільне Новини


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати благодійний проєкт – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини

Залишити відповідь