Image

Майже 850 візків для українців з особливими потребами надіслали благодійники з Канади

0 Comments

30.06.2015, Україна
У квітні 2014 року в Карітасі України стартував пілотний проект «Візки для  людей з особливими потребами». Ініціатором і донором благодійної ініціативи виступила організація «Лицарі Колумба» з Канади завдяки підтримці та сприянню Канадського фонду інвалідних візків. Завдяки цьому майже 850 малозабезпечених осіб отримали у безоплатне використання  інвалідні візки, які виготовлені з високоякісних матеріалів та складної конструкції для зручності транспортування, з регульованою підставкою для ніг та рухомим підколінниками для полегшення доступу.

Канадський фонд забезпечив придбання інвалідних візків, а місцеві організації Карітасу України в Дрогобичі, на Волині та Львові зайнялися розмитненням, доставкою і наданням складського приміщення для зберігання благодійної допомоги.

Впродовж останнього року регіональними організаціями Карітасу України було забезпечено інвалідними візками понад 560 потребуючих людей з особливими потребами у Львові та області (підопічні Карітасу у Львові, Дрогобичі, Бориславі, Трускавці, Дрогобичі, Стрию і Самборі, шпиталю ім. Митрополита Андрея Шептицького, Львівського міського реабілітаційного центру «Джерело», Буського та Дрогобицького центрів соціального захисту, мешканці геріатричного центру для одиноких людей с. Підбуж), на Волині (у Нововолинському, Володимир-Волинському та Іваничівському районах), у центральних областях України (підопічні Червоного Хреста Деснянської організації Києва, Кременчуцького обласного протитуберкульозного диспансеру, дитячої організації «Церебрал», Бориспільського реабілітаційного центру, потребуючі та поранені внаслідок політичного конфлікту в Україні в Білій Церкві, Фастові, на Житомирщині, Чернігівщині, Черкащині та Вінниччині).

Розповідає відповідальна за виконання проекту  Людмила Сухарєва: «Нині наша держава майже не забезпечує потребуючих візками. І тисячі людей (а в Україні 15% від загальної кількості населення України – неповносправні особи) опиняються відрізаними від суспільства. Ці люди не мають доступу до отримання медичних чи освітніх послуг, вони не можуть забезпечити свої побутові умови, відвідувати публічні установи чи заклади культури – тобто , реалізовувати свої базові права та потреби.  

Від імені Карітасу України я дуже вдячна Владиці Кену Новаківському (єєпарх Нью-Вестмінстерський УГКЦ) та п. Едварду Шавчуку, керівникам «Лицарі Колумба» у Канаді, також п. Крістіані Флеснер, виконавчому директору  Канадського фонду інвалідних візків за допомогу та підтримку нашого служіння найбільш вразливим верствам населення! Незважаючи на те, що зараз в країні та поза нею вся увага прикута до подій на сході України, – поряд з нами досі є десятки тисяч людей, колосальні проблеми яких нікуди не зникли».

Наприкінці травня приїхала остання партія із 280 візками, які будуть розприділені між підопічними Карітасу Львів (90 шт.), Карітасу Стрийської Єпархії УГКЦ (35 шт.), Карітасу Броди (25 шт.), Карітасу Івано-Франківськ (50 шт.), Карітасу Тернопіль (50 шт.), Карітасу Коломия (30 шт). супроводжували цю партію візків для малозабезпечених інвалідів Едвард Шавчук, Владика Кен Новаківський, Крістіана Флеснер – вони спільно з працівниками Карітасу вручили візки підопічним Львівського геріатричного центру, Львівського військового госпіталю, Підбужського геріатричного  пансіонату, Тернопільської дитячої  міської лікарні, Тернопільського обласного онкологічного диспансеру, Карітасу Львів  та Карітасу Тернопіль.

Раді також повідомити, що цієї осені планується продовження і розширення такої ініціативи – благодійники з Канади мають намір закупити і доставити інвалідні візки та реабілітаційне обладнання потребуючим людям в Дніпропетровську, Краматорську, Мелітополі та Києві.

Categories: Новини

Залишити відповідь