Image

В Україні стартувала Х національна благодійна акція «Різдвяна свічка»

0 Comments

21.12.12, Україна
Карітас України впродовж більше як 12 років провадить комплексну роботу для допомоги потребуючим дітям і молоді. Реалізовуються проекти мобільної роботи із кризовими дітьми і молоддю, соціально-психологічної допомоги дітям трудових мігрантів, реабілітації і соціалізації неповносправної молоді, надається адресна матеріальна допомога дітям, які опинилися у складних життєвих обставинах, функціонує сиротинець, також дофінансування лікування онкохворих дітей. Допомога надається тисячам дітей і молоді кожного року.

Щорічно Карітас в Україні витрачає на програми опіки дітьми близько 350-400 тис. євро, що в 10-12 разів більше за відповідні витрати українського уряду*.

За умов нелояльного законодавства і застарілої схеми надання державних соціальних послуг, несприятливих економічних обставин і системи оподаткування, високого рівня бюрократії і рудиментів радянського менталітету неучасті в громадському житті саме неурядові організації виконують нині в Україні функції держави по опіці дітьми і молоддю, що опинились у кризових умовах життя.

І впродовж останніх 10-ти років в Україні діє благодійна акція «Різдвяна свічка». Її метою є збір коштів для допомоги соціально незахищеним дітям завдяки розповсюдженню виготовлених руками неповносправної молоді різдвяних свічок.

Протягом багатьох років завдяки роботі Карітасу сироти, діти з неблагополучних і малозабезпечених родин, неповносправна молодь мають можливість брати участь у проведенні літніх таборів, відвідувати екскурсії, долучатись до роботи навчальних груп і творчих гуртків в дитячих соціальних центрах, організовувати особливі свята і бути отримувачами адресної допомоги.

Завдяки цьому чимало дітей повернулося до життя у суспільстві, і у недалекому майбутньому зможуть стати активними громадянами України.

За офіційною статистикою сьогодні в Україні проживає понад 100 тис. сиріт і дітей, що позбавлені батьківського піклування. Станом на 1 червня цього року у прийомних сім’ях і дитбудинках сімейного типу проживало ще близько 10 тис дітей. Де перебуває решта дітей і молоді, що опинились у складних життєвих обставинах, і якими є їх умови життя?

30% сімей з дітьми в Україні живуть за межею бідності. 30% українців потерпіли від проявів домашнього насильства у дитячому віці. За дослідженнями UNICEF сьогодні на вулицях живе і працює близько 100 тисяч дітей. Кожен другий безпритульний регулярно вживає алкоголь і наркотики, багато бездомних дітей заробляють собі на життя крадіжками, розбоєм і проституцією, велика частина безпритульних дітей –
неписьменні, а інші мають рівень знань, який не відповідає їхньому віку. Кількість дітей, яких торкнулася епідемія СНІДу продовжує зростати в Україні, щороку на 20-30% збільшується і кількість ВІЛ-інфікованих жінок.

«Практика благодійності практично нерозвинена в Україні через недовіру до благодійних організацій і брак відповідних правових врегулювань. Понад 95% фінансування Карітасу на опіку потребуючими українцями ми отримуємо з-за кордону.

Вдумайтесь – французи, німці чи іспанці довіряють нам свої кошти (мається на увазі кошти як державні, так і релігійних організацій і приватних благодійників), в той час, як в Україні роботу громадських і благодійних організацій ускладнюють і нехтують. При тому, що соціальну функцію держави ми виконуємо значно краще за відповідні державні служби», – зазначає Анатолій Козак, генеральний секретар Карітасу України.

Відеоролик про акцію:

*Субвенція з державного бюджету на виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях у 2012 році становить близько 380 тис. грн. (у 2011 році – 283 тис. грн., у 2010 році – 275 тис. грн.).

Categories: Новини

Залишити відповідь