Image

Карітас Київ надав постільні комплекти для 70 людей похилого віку

0 Comments

30.07.2014, Київ
Сімдесят одиноких людей похилого віку отримали нещодавно незвичні подарунки від київського Карітасу – постільні комплекти. Така можливість виникла завдяки благодійникам, які придбали необхідну тканину, і волонтерці, яка пошила 70 комплектів постілі для підопічних програми «Домашня опіка» у Києві спеціально під їх замовлення.

Медико-соціальний догляд і покращення умов життя одиноких людей похилого віку, невиліковно хворих і тих, які внаслідок прогресування хвороби чи отриманої травми потребують постійної або тимчасової опіки, – пріоритет роботи Карітасу України. Впродовж останніх 13 років на базі своїх організацій у 8 областях України  завдяки програмі «Домашня опіка» Карітас України забезпечив опіку для більш як 7  тисяч людей похилого віку, інвалідів, людей, які живуть з ВІЛСНІДом, паліативних, жертв тоталітарних режимів, остарбайтерів. Наші соціальні послуги у цій сфері визнано еталоном якості серед державних служб, громадських організацій, міжнародних експертів.

Під опікою київського Карітасу перебувають близько 100 людей похилого віку. Вони отримують кожен залежно від своїх потреб соціальну, медичну та матеріальну допомогу. Працівники «Домашньої опіки» забезпечують потребуючих широким спектром послуг: догляд за тілом хворих і немічних, медичні послуги, ведення домашнього господарства, організація дозвілля, вирішення юридичних питань, психологічний супровід, консультації підопічних та їхніх родичів тощо.

Розповідає о. Роман Сиротич, директор Карітасу Київ: «Завдяки багаторічному досвіду «Домашньої опіки» ми дізнаємось про різні потреби як наших підопічних, так і їх близьких. Деякі з цих труднощів нам під силу допомогти подолати, але мусимо розуміти, що наші ресурси не безмежні – щороку фінансування з-за кордону зменшується, на жаль.

Не дуже часто, але іноді знаходимо або нас знаходять добрі люди, які готові різними ресурсами чи коштами підтримати наше служіння для одиноких людей похилого віку. До прикладу, минулого року ми роздали незрячим людям 1500 спеціальних годинників і зараз чекаємо на нову партію україномовних годинників, що дозволить допомогти ще 5000 сліпим людям – у більшості випадків це старенькі люди. Інший такий приклад: іноземна комерційна компанія, яка знає і довіряє репутації Карітасу.

Вони самі знайшли нас у Києві і були налаштовані на допомогу винятково людям похилого віку – що є нетиповим, адже більшість хоче допомагати потребуючим дітям і молоді. Отож, завдяки цим добрим людям ми маємо медикаменти, продуктові набори, гігієнічні засоби, підгузки для наших підопічних на 10 місяців. А зараз я дуже радий, що виникла можливість забезпечити наших підопічних постільною білизною. Здавалось би, банальна річ, але для бідних людей це є неймовірною розкішшю і неабияком задоволенням».

Карітас Київ в міру своїх можливостей і жертовності благодійників допомагає  іншим людям похилого віку поза програмою «Домашня опіка»: пансіонатам, ветеранам та інвалідам. Також надає у користування реабілітаційне обладнання: протипролежневі матраци і подушки, подушки для підтримки шиї, туалетні крісла, інвалідні візки, ходунці двоколісні складні, палиці чотирьохопорні тощо.  Для людей, які постійно потребують цих речей, – вони передаються у постійне користування. У минулому році Карітас Київ надав понад 25 інвалідних візків для потребуючих, а у 2014 році – вже понад 60. Кажуть, що такі акції – різні аспекти «Домашньої опіки», на яку є величезний попит серед бідних верств українців.

«Зараз маємо дуже неспокійний час в Україні. Війна забирає сотні людських життів. Вся увага суспільства прикута до боротьби із тероризмом і зовнішнім агресором. Водночас нікуди не зникли старі українські проблеми в соціальній сфері і десятки тисяч людей, що перебувають у кризових умовах життя. Ці 70 комплектів постілі є виявом уваги, солідарності і любові, а не просто 70 пакунками. Ці 70 комплектів постілі забезпечені не надто авторитетним бізнесом і навіть не компанією заможних людей, більше того – вони шились руками чуйної волонтерки впродовж відповідного відрізку часу, і все це додає заходу чималої ролі і радості!», – переконаний о. Роман Сиротич.

Categories: Новини

Залишити відповідь