Image

Діти трудових мігрантів з Карітасу Броди побували на літньому таборі на Одещині

0 Comments

25.07.13, Львівщина-Одещина
Відпочинок на морі завжди особливий, він асоціюється з активними видами спорту, радісним сонячним зарядом настрою та неординарним проведенням часу. Саме тому вже третій рік поспіль Карітас Броди (Львівщина) організовує  літні табори для дітей трудових мігрантів саме на морі.

Цього року понад 20 потребуючих дітей і підлітків змогли відпочити на Одещині, в місті Южне Одеської області, в період з 5 по 14 липня. Підопічні діти Карітасу купалися в морі, засмагали, займалися в творчих майстернях, ходили на екскурсії, грали в спортивні ігри, танцювали. З ними працювали психолог і педагог, їх згуртовували і допомагали набувати цінних соціальних рис координатори табору.

«Канікули – улюблений період всіх дітей, – говорить координатор проекту «Соціально-психологічна робота з дітьми трудових мігрантів» Любов Сітка, –  саме в цей час можна насолоджуватись свободою від обов’язків і правил, радіти життю, спілкуватись з друзями та рідними без обмежень.

Проте саме період літніх канікул містить багато прихованої небезпеки для дітей, що через трудову міграцію батьків, позбавлені батьківського піклування. Не маючи належного контролю з боку дорослих і маючи в  той час безліч вільного часу, такі діти підпадають під особливий ризик. Деякі з них стають постійними клієнтами комп’ютерних та нічних клубів, починають курити та вживати наркотичні засоби, алкоголь, піддаються впливу вуличних банд, торгівців наркотиками. Інші страждають від самотності та відчуття непотрібності. Тому залучення дітей даної групи влітку є вкрай важливим і носить передусім профілактичний характер!».

7 днів у таборі пролетіли як 1 і для дітей, і для організаторів табору. Особливим, трохи ускладнюючим і водночас дуже цікавим моментом було те, що не всі були знайомі один з одним. Певні труднощі в спілкуванні з однолітками мала одна з новоприбулих у місцевий Карітас дівчат. Дитина рано залишилася без мами (мама померла, коли їй було 5 років), а тато постійно перебуває на роботі за кордоном. Вкрай важко Надії (ім’я змінено з етичних міркувань) було знайти спільну мову з ровесниками, у неї практично не було друзів.

Тому основними завданнями зі сторони координаторів табору було знайти, в першу чергу, підхід як до колективу, так і до кожного зокрема, сформувати одну дружню міцну команду, навчити дітей співпрацювати між собою, допомагати один одному, ставитися до інших з розумінням і повагою. Бо саме такі речі роблять людей ближчими, вчать долати труднощі у спілкуванні, які часто властиві саме дітям з категорії трудових мігрантів.

Оскільки табір був розташований на березі моря, місцевості сповненій красивими пейзажами, працівники Карітасу організували виїзди із т
ериторії табору. Діти мали похід на пікнік до скель, екскурсію до однієї з найбільших спортивних споруд Європи – спорткомплексу «Олімп».

А коли прийшов час збирати речі додому і прощатися, ніхто ще не хотів покидати це місце – ні діти, ні педагоги. «Прощалася зі сльозами на очах і наша Надійка, бо саме тут вона відчула себе невід’ємною частинкою великого дружнього колективу, змогла відкрити в собі нові можливості і таланти, знайти друзів», – завершує розповідь про табір Любов Сітка з Карітасу Броди.

Categories: Новини

Залишити відповідь