Image

Одеський Карітас подарував потребуючим дітям незабутнє свято у дельфінарії

0 Comments

02.08.2012, Одеса
Наприкінці липня діти, що є підопічними проектів Карітасу Одеса УГКЦ, завдяки підтримці «Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» відвідали Одеський дельфінарій «Немо». З найменшими дітками змогли прийняти участь в цьому заході і їхні батьки. Це стало для всіх дійсно святом, яке подарували дельфіни, морські котики та білі кити.

«Найбільше мені сподобалося, як білі кити возили на собі тренерів та підкидали їх угору в повітря. А морські котики виявилися дуже вправними танцюристами. А ще виявляється, що дельфіни та білі кити вміють танцювати в парі вальс, перестрибувати через перекладину, гратися підвішеними високо м’ячиками», ? захоплююче розповіла опісля відвідин дельфінарію 9-річна Вероніка.

Найбільшим здивуванням для 7-річного ж Іллі був високий рівень взаєморозуміння і довіри між тваринами та людьми. А 9-річний Сергійко поділився, що відсьогодні найзаповітнішою мрією для нього стало плавання з дельфінами.

Дельфінотерапія є альтернативним, нетрадиційним методом психотерапії, де в центрі психотерапевтичного процесу перебуває спілкування людини й дельфіна. Дослідники вважають, що спілкування з дельфінами приносить не лише естетичну насолоду, а й медичну користь: емоції, які при цьому відчуває людина, загоюють душевні рани й нормалізують психічний стан.

За деякими припущеннями, таким сприятливим чином діють ультразвукові хвилі, які виходять від дельфінів. Використання дельфіна обумовлене його природними особливостями, такими як поєднання унікальних фізичних даних і високого інтелекту, потреба в спілкуванні, здатність до міжвидового спілкування, використання невербальних засобів спілкування, ігрова поведінка, а також особливе ставлення людини до дельфіна. Це породжує сильну позитивну установку. На стику установки й реального сприйняття з’являється так званий «Ефект дельфіна», що виступає потужним лікувальним фактором. Сприйняття дельфіна вже несе в собі психотерапевтичний ефект.

«Ми готуємо цього літа для наших дітей ще одне дуже очікуване і радісне свято – літній табір в Карпатах. Плануємо його провести 24-31 серпня в с.Шаян, Хустського району Закарпатської обл. Діти, якими ми опікуємось, дуже потребують цього ? і відпочинку, і спілкування з однолітками і психологом, і розваг, і набуття нових навиків та інформації.

Адже кожен захід, який ми організовуємо, має на меті не лише соціальну чи матеріальну допомогу, а також психоемоційну підтримку і особливу християнську турботу над людьми, що опинились у кризових умовах життя», ? додає наостанок Світлана Колодчин, координатор по роботі із дітьми в одеському Карітасі.

Categories: Новини

Залишити відповідь