Image

Карнавалія

0 Comments


Внесок у справу доброчинності збільшено
16.02.2009
У День закоханих в столиці відбувся Благодійний бал-маскарад «Карнавалія». Головна мета балу «Карнавалія» – поширення ідей меценатства та благодійництва в Україні серед політичної,бізнесової, культурної еліти, представників шоу-бізнесу та дипломатичного корпусу.
 
Меценатська програма балу складалася з зіркового аукціону та благодійної лотереї. У цьогорічній благодійній лотереї та аукціоні, що проходили в рамках балу, взяли участь найвідоміші доброчинні громади нашої країни, плекаючи духовні цінності та діяння милосердя в християнських спільнотах. Організатори балу фонд «Мистецька Скарбниця» запросили також Карітас України взяти участь у благодійній лотереї та аукціоні шляхом подання лоту.
Цьогорічний бал у  Колонній залі Київської міської Державної адміністрації зібрав близько 600 відомих осіб України. Серед присутніх були акторка Ольга Сумська, народна артистка України Ніна Матвієнко та її чоловік Петро Гончар, хореограф и балетмейстер Григорій Чапкіс, диригент Національної опери України Герман Макаренко, дизайнерка Діана Дорожкіна, власниця модельного агентства «Карін» Влада Литовченко, на бал завітав і мер Києва Леонід Черновецький з дружиною та інші. Учасниками  свята, спрямованого на святу справу покращення життя інших людей і всього християнського суспільства стали представники Карітас Київ о. Тарас Тижник та керівник проекту «Діти вулиці» Ольга Байдарова.
У фойє Колонної зали відвідувачі роздивлялися аукціонні лоти. Серед них були картини, прикраси та іменні речі. Наприклад: рукотворна ікона, керамічна скульптура, фотокартина, серед лотів також були представлені особиста хусточка Мерилін Монро, сигара Аль Пачіно, шапочка Яни Клочкової. На благодійну лотерею та аукціон від Карітасу України були виставлені роботи вихованців Центру дозвілля та соціальної реабілітації для дітей та молоді з особливими потребами, який адмініструє Карітас-Львів УГКЦ – ткана сумка  і листівка з бісеру ручної роботи. На фото показано процес ткацтва, ткацький станок з дошок і ниток вихованці центру з допомогою асистентів роблять самі.
Центр дозвілля для дітей з вадами розвитку допомагає таким дітям знайти собі заняття до душі, відчувати себе повноцінними членами громади. З недієздатними дітьми працюють спеціально навчені соціальні працівники. Діти навчаються тут малювати, роблять паперові вироби, прикраси, книжкові закладки, освоюють виробництво декоративних свічок, тощо. Важко оцінити ручну роботу здорової людини, коли в клопіткий процес вкладають душу, що казати про людей, які замкнуті у вузькому просторі ізольованому від суспільства…
 
Молодь з розумовою неповносправністю потребує виняткової турботи, але інколи результати їхньої праці можуть допомогти іншим… Так сума від продажу всіх представлених лотів від всіх організацій приблизно склала 40 тисяч гривень. Всі кошти, отримані з благодійної програми балу, підуть на нагальну реставрацію стародруків фонду Державної історичної бібліотеки України – видань друкарні Києво-Печерської Лаври XVI-XVII сторіч та на закупівлю книжок.
 
Довідка:
 
Благодійні бали «Карнавалія» проходили у Києві в лютому у 2007 і 2008 роках. Організатором балу цього року традиційно виступав фонд «Мистецька скарбниця» на чолі з подружжям Тетяною та Юрієм Логушами. На кошти, зібрані на Карнавалії у 2007-2008 роках було закуплено понад 3000 книжок та передано в 90 бібліотек міста, в дитячі будинки,  в інтернати, багатодітним сім’ям і т.д.
Попередні бали демонстрували традиції українського Стрітення, Віденського Балу-Редуту, Венеціанського та Бразилійського Карнавалів, Індійського Голі. Маскарадний бал 2009 року був поділений на три частини. В першій — «Українське Стрітення» — представили українську програму з хед-лайнером Олегом Скрипкою з гурту «Воплі Відоплясова». Далі відзначали «Марді гра» — карнавальне свято, схоже на Масляну — з хореографічними номерами, файєр-шоу та виступами Анжеліки Рудницької й Ольги Крюкової. В третій частині, яка мала назву «Віденський бал-редут», відіграв симфонічний оркестр Національної Опери «Київ-класік».

Categories: Новини

Залишити відповідь