Image

У День людей похилого віку Карітас Київ відвідав понад 100 потребуючих осіб

0 Comments

12.10.12, Київ
1 жовтня День людей похилого віку. У цей день працівники київського Карітасу відвідали понад 100 осіб, які перебувають кризових умовах життя ? хворі, самотні, бідні. Як каже о. Роман Сиротич, директор Карітасу Київ, для них важливе і добре слово, і подарунки.

За даними ООН, у 1950 році в світі проживало 214 млн осіб старше 60 років, у 2025 році їх чисельність перевищить 1мільярд 121 мільйон осіб, тобто збільшиться в 6 разів. В Україні 13,8 мільйонів пенсіонерів, з них приблизно 8,8 мільйонів жінок і 5 мільйонів чоловіків.

Постаріння населення супроводжується нагромадженням у його структурі самотніх людей похилого віку, кожен 5 пенсіонер – самотній. Усі ці люди відчувають потребу в різних видах сторонньої повсякденної турботи, інколи їм просто не вистачає спілкування.

Почуття соціальної незахищеності, ізоляції від навколишніх підвищує ризик розвитку ряду захворювань, і в першу чергу захворювань серцево-судинної й нервової системи, призводить до депресії, а іноді – до агресивної поведінки.

«Потреби людей похилого віку – один з основних напрямків діяльності місцевого Карітасу. Впродовж багатьох років Карітас опікується старшими людьми, надаючи їм соціальну, медичну та матеріальну допомогу. Медсестри регулярно відвідують та надають допомогу старшим самотнім людям у рамках проекту «Домашня опіка».

Окрім цього, Карітас в міру можливості та жертовності окремих людей, допомагає десятками інших людей похилого віку, пансіонатам, ветеранам та інвалідам. Подібно і цього разу, не лишилися поза увагою підопічні Карітасу в День людей похилого віку. Соціальні працівники та медсестри відвідали понад 100 осіб похилого віку з щирими привітаннями та подарунками», ? розповів о. Роман.

1 жовтня було проголошено Днем людей похилого віку 4 грудня 1990 року на Генеральній Асамблеї ООН. Спочатку це свято відзначали в Європі, потім в Америці, а з 1991 року і у всьому світі. Україна, як повноправний член ООН, підтримала ініціативу міжнародного співтовариства і з 1991 року щорічно відзначає цей день. Рішення про щорічне відзначення в Україні Міжнародного дня громадян похилого віку та створення належних умов соціального захисту пенсіонерів, інвалідів, одиноких непрацездатних громадян затверджено урядовою постановою.

Тим часом в Євросоюзі розпочалася інформаційна кампанія та реалізація практичних заходів у рамках оголошеного Європейського року активності людей похилого віку та солідарності поколінь. Про це йдеться у проекті профільної доповіді депутата Європарламенту Мартіна Кастлера (Німеччина).

2012 рік, оголошений Європейським роком активності людей похилого віку та солідарності поколінь, повинен допомогти зрозуміти потреби людей похилого віку, кількість яких в ЄС неодмінно зростає, а також забезпечити створення сприятливих умов та пошук нових можливостей для таких людей“, ? наголошує європарламентар.

Categories: Новини

Залишити відповідь