Image

У Тернополі переселенців з Харкова залучили до роботи Карітасу

0 Comments

У Тернополі в благодійному фонді “Карітас” через повномасштабну війну збільшилася кількість працівників. Це переселенці з Харкова. Їх залучили до благодійних проєктів. Зокрема, вони готують обіди для малозабезпечених, роздають одяг і засоби гігієни. До Міжнародного дня благодійності працівники фонду розповіли про свою діяльність.

Працівниця благодійного фонду “Карітас” Олена Борзунова працює у проєкті “Соціальний гардероб”. Вона приїхала з Харкова. Жінка розповідає, у перші ж дні вирішила долучитися до роботи фонду як волонтерка, а згодом офіційно працевлаштувалася тут.

“Всім потрібна була допомога і ми долучилися одразу. Це ще якось переключало від того шоку. Буває, фізично важко, бо це велика купа одягу, це мішки, інколи вологі трошки. Потрібно просушити все, розкласти, перенести”, – каже Олена.

У фонді з травня працює також сестра Олени – Альона. Жінка розповідає, щодня сортує одяг, який приносять волонтери, щоб потім його роздати людям. “Хочеться допомагати, як можеш, бо наші військові нас захищають. А ми допомагаємо місцевим громадянам, котрі переїхали, щоб вони жили, як раніше. Люди приїжджають, вони без нічого, з пакетиками. Деякі у чому вийшли, у тому й приїхали. Я гадаю, що це дуже важливо. Бо це підтримка є дуже сильна”, – каже Альона.

Харків’янка Ірина Фурсова обирає зимовий одяг для своєї родини. “Три рази на місяць так приходжу. Я за потребою, то постільне потрібне було, то підодіяльник взяла. Тепер от зимові речі треба. Дуже потрібна благодійність, бо люди залишилися без нічого, приїхали, в чому були, і все”, – каже Ірина Фурусова.

Аліна Муц працює в “Карітасі” 7 років. Жінка розповідає, бувають моменти, коли у неї опускаються руки, але саме робота допомагає їй почуватися корисною суспільству. “Інколи так важко в тому питанні, що не можеш допомогти комплексно тій людині, бо ресурси людські вичерпуються. Допомога, яку ми надаємо, залежить від наших благодійників. Інколи є випадки, що люди незадоволені тим, що вони отримали, але вони не розуміють, що ми не є магазином, і ми не можемо бути забезпечені теж всім”, – каже Муц.

Благодійний фонд заснували у 1994 році. Про це розповів його директор отець Роман Загородний. За його словами, тоді ж організували проєкт “Благодійна їдальня”, який функціонує досі. Працівники кухні “Карітасу” готують обіди та роздають їх малозабезпеченим тричі на тиждень. У фонді працюють 60 людей. До початку повномасштабної війни їх було 25. На роботу взяли переселенців.

“Деякі волонтери, які спочатку саме допомагали нам безкорисливо, ми побачили у них певний потенціал, побачили їхню жертвенну працю, і ми їм запропонували бути працівниками того чи іншого проєкту”, – каже Загородний.


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати наші благодійні проекти – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини

Залишити відповідь