Image

У Тернополі діти отримали від Карітасу шкільні портфелики

0 Comments

П’ятсот наборів зі шкільним приладдям роздали дітям у тернопільському благодійному фонді “Карітас”. Зібрали ці наплічники під час проєкту “Діти”, який фінансує “Карітас” Словаччини. Про це розповіла керівниця проєкту Анетта Лиса.

За її словами, благодійний фонд Словаччини виділив гроші, а купували речі в Україні. Всі пакунки однакові. Один набір коштує 700 гривень. 360 наплічників підготували для дітей з малозабезпечених сімей, решту – для переселенців.

“У списку на портфелики – діти з малозабезпечених сімей, діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти-сироти, напівсироти, діти воїнів АТО. Цей проєкт вже триває протягом трьох років. Ми надаємо допомогу 3-4 рази на рік. Це – продуктова допомога, засоби гігієни або шкільне приладдя”.

Олена Соляник разом із дочкою Надею приїхали зі Зборова. Жінка – багатодітна мати. Каже, втратила роботу, тому зараз потребує допомоги.

“Дуже дякую за допомогу. “Карітас” – це єдина виручка, бо зараз немає кому допомогти, важко, багатодітна сім’я – четверо дітей. Немає зараз можливості, на дітей держава майже нічого не дає, і я без роботи”, – сказала Олена Соляник.

Після того, як дитині видають наплічник, їй роблять фото. Ці світлини розміщують на сайті “Карітасу” Словаччини. І благодійники можуть дистанційно допомагати дітям, каже волонтерка Анастасія. Дівчина зібрала дані дітей, щоби підписати фото.

Зі своїми наплічниками сфотографувалися Матвій та Іванка Вороніни. Потім разом з мамою розглядали шкільне приладдя.

“Торік давали рюкзачки, а цього року тільки такі наплічники, але в країні війна, то дякувати Богові й за цю допомогу. Це для нас дуже великий подарунок, бо я сама виховую їх. Дитина з інвалідністю, 1 група”, – каже Галина Вороніна.

Свої наплічники розпаковували брати Любарі. Сім’я переїхала з Луганщини. “У пакунку є кольорові ручки, пензлики, лінійка, пенал, фарби маленькі”, – говорить Олександр Любар. “Допомога потрібна, як ніколи. Зараз ціни високі, а тут якраз усе, що треба дитині для навчання”, – сказала переселенка з Луганщини Катерина Любар.

Categories: News | Новини

Залишити відповідь