![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2023/02/331798293_6022354217785909_3040714805505064362_n.jpg)
18 лютого розпочався новий навчальний курс для волонтерів у Соціально-освітній Волонтерській Академії «СОВА».
“Після року війни наші потреби, цілі та питання набули зовсім нового сенсу”, – розповідає директор Карітасу Київ отець Роман Сиротич. – Для волонтерів з’явились нові можливості, якими треба користуватися. Вони можуть надавати психологічну підтримку людям: є певні методи роботи щодо залучення волонтерів у цей напрямок допомоги. Ми їм надаємо необхідний фундамент, навички через знання, а потім вони вже самі можуть спробувати себе в якості волонтерів. Не обов’язково волонтер, який проходить навчання, залишиться у Благодійному фонді Карітас Київ. Людина сама обирає, де може застосувати набуті знання на практиці. Так чи інакше, ми надзвичайно вдячні нашим волонтерам”, – говорить отець Роман Сиротич.
Відвідали навчання близько 40 волонтерів із різних областей України, парафій та волонтери, які мають статус внутрішньо переміщених осіб.
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2023/02/331636207_5924136254330962_255953217326569306_n-1024x682.jpg)
Протягом року волонтери розглядатимуть найактуальніші теми, практики та інтерактивні лекції, зміст яких дуже цінний для волонтерської стійкості і майстерності в сучасних реаліях життя.
Отець Андрій Нагірняк, директор з питань ідентичності та мережі Карітас України, розпочав своє вступне слово з трактування про соціальне служіння Церкви, яке має свій фундамент.
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2023/02/332202197_1131044274956661_8766837008055365648_n-1024x682.jpg)
Також отець Андрій представив волонтерам про стратегію соціального служіння УГКЦ та про його пріоритетні цілі: плекання духа жертовності та соціальної відповідальності; служіння на благо нужденних; інституційний розвиток та професіоналізація соціального служіння на теренах УГКЦ.
Відзначимо, що з кожним новим заняттям волонтери дізнаватимуться багато нової та корисної інформації стосовно волонтерства під час війни.
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2023/02/331495871_1229528814612315_9030415776019480202_n-1024x682.jpg)
Заняття проводитимуть спікери з Києва та Київської області.
Якщо людина проходить один навчальний модуль, отримує сертифікат, який є підтвердженням того, що вона може надавати першу психологічну допомогу.
![](https://caritas.ua/wp-content/uploads/2023/02/331532060_1278436392570657_4002537473100342464_n-1024x682.jpg)
А, якщо волонтер відвідує усі модулі протягом року, отримує диплом, що засвідчує професійний статус волонтера.
Заняття проходитимуть один раз на місяць у Києві.
Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати благодійний проект – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/
Tags: #карітас київ