Image

Локалізація гуманітарної допомоги: як змінив роботу благодійних організацій в Україні рік повномасштабного вторгнення

17 лютого у Києві відбувся «Національний семінар з питань локалізації гуманітарної допомоги в Україні». В заході взяли участь представники понад 200 національних організацій громадянського суспільства, міжнародних неурядових та донорських організацій, а також органів української влади. Співорганізаторами семінару виступили 8 національних та міжнародних організацій – «Карітас України», «Людина в біді», «Helping To Leave», CAFOD, Ресурсний центр НДО, Oxfam, «Восток-SOS», Refugees International.

Міжнародна спільнота підготувала тематичні дослідження, провела опитування серед представників місцевого громадянського суспільства та змістовні зустрічі з ОГС по всій країні. Перед семінаром було проведено 5 зустрічей з питань локалізації в Одесі, Запоріжжі, Дніпрі, Львові та Чернігові. Зрештою, місцеві та міжнародні організації разом визначили ключові перешкоди для локалізації в Україні та узгодили основні рекомендації щодо їх усунення або пом’якшення.

Під час семінару відбулася презентація спільних рекомендацій щодо локалізації гуманітарної допомоги в Україні та їх активне обговорення між учасниками семінару – представниками українських ОГС, з одного боку, та міжнародних і донорських організацій, з іншого боку.

Серед спікерів, які активно презентували напрацювання щодо політик гуманітарної допомоги, були, зокрема, Марко Ротеллі, заступник координатора з гуманітарних питань ОСНА (Управління ООН з координації гуманітарних справ), Діана Лонг, представниця USAID, Фред Робертс, представник Міністерства закордонних справ, у справах Співдружності та розвитку Великої Британії (FCDO), Девід Уайт, представник UHF, Назар Танасишин, заступник Міністра соціальної політики України, Наталія Окша, заступниця директора Департаменту інформації та взаємодії з громадськістю, завідуюча відділом Секретаріату Кабінету Міністрів.

Для учасників семінар став першою нагодою з початку  ескалації воєнних дій провести повноцінний діалог з низкою спікерів та обговорити перешкоди, які ускладнюють доступ місцевих організацій до міжнародних ресурсів під час гуманітарної кризи. Серед таких перешкод, зокрема, згадувались непропорційно високі вимоги до оцінювання партнерів та брак гнучкого та довгострокового фінансування.

Наступні важливі кроки за результатами роботи семінару: впровадження системи менторства, тренінгів та навчальних сесій на місцях, напрацювання збалансованого та уніфікованого підходу донорів/міжнародних організацій для оцінювання і перевірки українських ОГС, популяризація обов’язку донорів піклуватись про своїх партнерів, лібералізація підходу до накладних витрат у бюджетах партнерів, пошук шляхів створення альтернативного пулу фондів, що дозволило б пілотувати нову систему фінансування з більш демократичними підходами до місцевих організацій.


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати благодійний проект – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини

Залишити відповідь