Image

Стійкість в умовах війни: у Стрийському Карітасі відбувся 3 модуль Школи волонтерів «СОВА»

На Львівщині відбувся 3 модуль Соціально-Освітньої Волонтерської Академії «СОВА». Модуль був присвячений темі стійкості в умовах війни – говорили про волонтерство в умовах сьогодення, волонтерський рух в Україні, як новий важіль впливу для суспільства, а також про вигорання та відновлення сил.

Серед спікерів модуля був Владика Богдан Манишин, Єпископ-помічник Стрийської Єпархії УГКЦ. Звертаючись до присутніх, владика називав учасників в особливий спосіб – «мобілізованими милосердям». Наголосив владика Богдан на стосунку з Богом – у Ньому наша сила та відпочинок: «Ми можемо бути добрими громадянами. Але поставмо собі запитання, чи є ми громадянами Царства Небесного?»

Про волонтерський рух в Україні, ділячись зокрема власним досвідом роботи із волонтерами у різних громадах, розмовляв із учасникам «СОВИ» керівник ГО «Нескорені» Олександр Лабецький. Психологічні аспекти стійкості аналізували із психологом та психотерапевтом Мартою Гладій. Присутні отримали цінні поради, як дбати про себе та людей поруч. Психолог наголосила на гнучкості: «Згадаймо дерева під час бурі. Щоб вітер не зламав дерево, потрібно бути гнучким. Так і в нас – щоб вистояти, потрібно плекати цю гнучкість».

Одна з учасниць Школи волонтерів Марія Клим із парафії святого мученика Микити у с. Устя, де минулого року відкрив свої двері хаб для ВПО у рамках міні-гранту Стрийського Карітасу. Сьогодні на парафії функціонує соціальна пральня, якою щодня послуговуються внутрішньо переміщені особи. Загалом в Усті проживає близько 8 сімей ВПО. На постійній основі діє садочок для дітей віком від 3 до 6 років. Батьки дітей дуже задоволені, оскільки для дітей організовують цікаве дозвілля і не потрібно возити дітей в інші населені пункти на заняття, як це було раніше. Окрім цього, для молоді та старших проводять уроки англійської, а також діють щотижневі зустрічі для батьків з педіатром.

Марія брала участь у всіх 3 модулях і розповідає, що щоразу черпає багато цінного для себе: «Чим більше модулів я проходжу, тим більше впевненості в собі з’являється. Раніше я сприймала себе як волонтера, якому лише делегують завдання, зараз я бачу, що можу сама делегувати, – ділиться учасниця Школи волонтерів. –  Є такі ситуації, у яких ти відчуваєш, що в тебе опускаються руки. Ця Школа вчить легше проходити такі моменти. Третій модуль був справді змістовним, цікавим, участь дуже підняла настрій і дала таку підзарядку, якої точно вистачить до четвертого модуля Школи волонтерів», – розповіла Марія.

На думку пароха парафії святого мученика Микити у с. Устя о. Петра Верхоляка, навчання у Школі волонтерства «СОВА» є справді дуже важливим: «Це чудовий простір для творення спільноти та обміну досвідом з іншими парафіями. Проходячи навчання, учасники розвивають лідерські якості, починають вірити у свої сили та стають проактивними, розуміючи, що можуть зробити цінний внесок у розвиток парафії. Після навчання учасники матимуть змогу реалізувати міні-гранти, що у свою чергу допоможе зробити парафіяльне соціальне служіння ще більш якісним», – каже о. Петро.

Соціально-освітня волонтерська Академія «СОВА» – проєкт Соціального служіння УГКЦ, що діє за підтримки Renovabis та CNEWA Canada. Школа волонтерів покликана допомогти у професійному навчанні волонтерів для активізації соціального служіння на парафіях. Навчання передбачає 9 модулів, на яких учасники поглиблюють знання з духовних основ, комунікацій, фандрейзингу, волонтерського менеджменту та інших тем, які допоможуть зробити соціальне служіння ближньому більш професійним та ефективним.


Якщо Ви бажаєте пожертвувати кошти Карітасу України та підтримувати благодійний проєкт – перейдіть за посиланням: https://caritas.ua/donate/

Categories: News | Новини

Залишити відповідь